Питання водопостачання та водовідведення, як і якості води, не перестають бути актуальними для лубенців. Журналіст газети «Лубенщина» зустрівся з начальником КП «Лубни-водоканал» Аллою Косолап і задав їй кілька запитань.
– На яких етапах контролюється якість води?
– Водопостачання населення міста Лубни здійснюється за рахунок трьох водозабірних майданчиків № 1, 2, 3 КП «Лубни-водоканал», на яких розміщені 42-ві артезіанські свердловини. Наголошую, що лубенці вживають артезіанську воду, яка добувається з Бучацько-Канівського водоносного горизонту із глибини від 100 до 190 м від поверхні грунту. Якість питної води цього горизонту в основному відповідає гігієнічним вимогам до питної води, призначеної для споживання людиною. Але є й недоліки, пов’язані з особливостями природного залягання солей та мінералів. Тому деякі свердловини мають перевищення за показниками фтору та хлоридів. Зменшити їх кількість у воді можливо, але це потребує закупівлі дороговартісного обладнання. На сьогодні найбільш надійним способом видалення з води фторидів і практично єдиним технологічним способом видалення з води іонів (в т.ч. хлоридів) є використання мембранних технологій, а саме зворотного осмосу. Подібні технологічні рішення використовуються на водоканалах розвинутих країн, а також в технологіях підготовки промислової води на ряді підприємств України. На жаль, метод зворотного осмосу належить до найбільш дорогих як при будівництві, так і в подальшій експлуатації. З метою скорочення затрат може використовуватися схема, при якій частина води проходить мембранну установку (з урахуванням складу води м. Лубни – орієнтовно 2/3 продуктивності), після чого змішується з вихідною водою (1/3 продуктивності). В такому випадку орієнтовна вартість технологічного обладнання для видалення хлоридів і фтору складатиме: ВЗМ №1 – 367,4 тис. євро; ВЗМ №2 – 616,7 тис. євро; ВЗМ №3 – 367,4 тис. євро.
Зважаючи на зависоку вартість такої очистки та відсутність фінансових можливостей, наше підприємство рекомендує лубенцям використання зубних паст без вмісту фтору, задля зменшення його впливу на зубну емаль.
Інтерв’ю вів Олександр МІЩЕНКО.
Новини: Продаю будинок