Наближається зима і поверхні водойм вкриються льодом. Це може бути як безпечний, товстий лід, на якому можна весело відпочивати, рибалити, кататися на ковзанах. Але треба пам’ятати: в якому б стані не була поверхня водоймища, вона завжди таїть в собі небезпеку, водна стихія не прощає легковажності та недбалої безпечності. І часто розплатою за невиконання елементарних вимог чи то на воді чи то на кризі - ціна людського життя. Особливо небезпечними є водоймища прикриті неокріпшою кригою.
24 листопада рятувальники лубенської рятувально-водолазної станції провели чергові тренувальні водолазні занурення та відпрацьовували рятувальні заходи та дії під час нещасного випадку на льоду.
Та все ж бути всеосяжними неможливо, а тому наполегливо просимо не легковажити своїм життям, а особливо провести бесіди з дітьми, щодо поводження на льоду. Сподіваємося, що нагадування правил безпеки не стане зайвим.
Перед тим як ступати на кригу, необхідно знати:
- Вирушати на водоймище поодинці небезпечно;
- Для одного пішохода безпечним є лід не менше 7 сантиметрів;
- Тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету у місцях, де водорості вмерзли в лід;
- Ділянки, вкриті товстим прошарком снігу, є небезпечними, бо під снігом лід завжди тонше;
- Біля берега лід може не щільно з’єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря, що робить його небезпечним;
- Людину на ковзанах може витримати лід товщиною не менше 10, а то і 15 сантиметрів.
Рятувально-водолазна служба переконливо радить не виходити на лід до тривалих морозів без відлиг та потеплень, аж доки товщина льоду не стане більше 7 сантиметрів.
Велике прохання до батьків: роз’ясніть своїм дітям про небезпеку перебування на неокріпшій кризі. Не дозволяйте їм гратися на крижаній поверхні водоймищ під час відлиг та потеплінь.
Рибалкам слід пам’ятати, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, а саме:
- Не пробивайте поруч себе багато лунок;
- Не збирайтеся великими групами на одному місці;
- Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;
- Завжди майте під рукою 12-15 метрів міцної мотузки;
- Тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
Порада всім громадянам: Якщо Ви провалилися на льоду річки або озера і у Вас немає ніяких засобів порятунку то:
- Поверніться спиною до краю льоду, широко розкиньте руки по краям льодового пролому та утримайтеся від занурення з головою.
- Вибирайтеся на лід без різких рухів, відштовхуючись ногами від протилежного краю ополонки, або роблячи плавальні рухи ногами.
- Вибравшись з льодового пролому, відкотіться та відповзіть в той бік, звідки Ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена.
Громадяни! Будьте обережні та розважливі на кризі!
Начальник Лубенськоїї рятувально-водолазної станції Шостак М.М.
Підписуйтесь на нас у facebook !!!
А також читай: Оголошення.
Станьте одним із 4 000 передплатників. Газета "Лубенщина" завжди з вами