Життя іде, події історичним пластом накладаються одна на одну… Все далі відходять грізні, важкі роки війни, але не згасає пам'ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну Україну від ворогів. Наш народ – один із тих, хто втратив неймовірну кількість синів і доньок в цій трагедії світового масштабу. Тож день Перемоги – це символ героїзму, любові до рідної землі, нескореної сили духу захисників Вітчизни.
У День пам’яті та примирення лубенці зібралися на урочистості з нагоди 73-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. До учасників зібрання і до тих, хто не зміг бути присутнім з певних причин звернувся міський голова Олександр Грицаєнко.
- Без пам’яті не можна перемагати, тож я вірю, що наша держава врешті відстоїть свої рубежі. У різні роки за свободу і цілісність кордонів українцям доводилось платити найвищу ціну – людські життя. Наш обов’язок – не забувати подвиг героїв!
За активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у збереження історичної пам’яті дивізії ім. В.І.Чапаєва та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ряд лубенців відзначено подяками виконавчого комітету Лубенської міської ради. Окремі військовослужбовці, які проходили службу в районах проведення АТО, та члени їх сімей отримали санаторно-курортні путівки. Також за поданням депутата обласної ради Руслана Ляшка земляків відзначено Почесними грамотами Полтавської обласної ради.
Почесну грамоту міського голови з нагоди ювілейної дати отримала Ніна Єндоренко, начальник станції «Лубни», член виконкому, голова мікрорайону №5. Її Олександр Грицаєнко привітав зі сцени найкращими побажаннями та квітами.
Голова ради Лубенської організації ветеранів Олексій Пивовар пройшовся сторінками історії, ще раз нагадав переможну мить, подякував воїнам тих років, а також сучасникам, які нині не перестають боронити східні кордони.
Від учасників АТО виступив Віктор Сивуха: «Давайте навчимося говорити правду: війна це завжди страшно, це біль, горе поразки, радість перемоги. Ми виховані на мужності і патріотизмі радянського солдата – такою була ідеологія. Нині ж війна набула іншої суті, а патріотизм – нового значення. Та головним залишається одне – не допустити повторення!»
Присутні на заході схилили голови у хвилині мовчання перед сотнями тисяч земляків, які мужньо боролися на фронтах, перед кожним, хто день за днем наближав звільнення світу від нацизму. Довічна вдячність ветеранам за мир, за те, що ми, їхні нащадки, живемо і будуємо майбутнє, за квітучі сади, чисту небесну блакить, за можливість народжувати і виховувати дітей у мирі та любові.
Концертна програма була сповнена і смутку, і радості. Смутку – бо не повернути вже тих, хто навічно поліг в бою, радості – бо життя триває далі, ставить нові завдання і уроки, дає можливості. Зі сльозами на очах присутні слухали воєнні і всім до болю знайомі пісні «На безымянной висоте», «Ми долгое эхо друг друга», «Смуглянка», а також пісні-сучасники, які чіпляли за живе, не залишали байдужим нікого.
День перемоги назавжди лишиться Днем національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братерства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битви і на трудовому фронті в ім’я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків!
9 травня з нагоди відзначення 73-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася святкова хода, урочистий мітинг на Володимирському майдані та покладання квітів до Вічного вогню на площі Слави. Керівники місцевої влади також привітали ветеранів, які перебувають на лікуванні у Лубенському обласному госпіталі ветеранів війни.
Юлія АНТОНЕЦЬ.