14 вересня в Україні відзначається День фізичної культури та спорту. Це важлива складова життя кожної людини, навіть якщо вона так не вважає. І особливо фізична культура та спорт важливі для молодих людей. То чим живе дитячо-юнацька спортивна школа в Лубнах сьогодні?
Про це поведемо мову з директором ДЮСШ Олександром Семенцем та заступником директора з навчальної роботи Юрієм Тягнієм:
– Що являє собою дитячо-юнацька спортивна школа сьогодні?
– Дитячо-юнацька спортивна школа – це позашкільний навчальний заклад спортивного профілю, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, – говорить Олександр Володимирович. – У 2018–2019 н.р. в 40 групах на 7 відділеннях зі спорту в школі навчалося 598 учнів. Відділення легкої атлетики – 143 особи, футболу – 132 особи, волейболу – 62 особи, баскетболу – 80 осіб, вільної боротьби – 113 осіб, греко-римської боротьби – 40 осіб.
2018 році рішенням сесії Лубенської міської ради в ДЮСШ відкрито відділення фрі-файту, де займаються 28 осіб. З учнями працюють 18 тренерів-викладачів. Крім того тренери-викладачі закріплені за загальноосвітніми школами та дошкільними закладами для надання їм методичної та практичної допомоги.
– Яка споривна база навчального закладу?
– Наш заклад підпорядкований управлінню освіти міськвиконкому, – повідомив Олександр Семенець. – Спортивна база складається зі спортивного залу, легкоатлетичного манежу, тренажерного залу, залу вільної боротьби в ЗШ № 10, залу вільної боротьби на стадіоні «Центральний», який переданий на баланс дитячо-юнацької спортивної школи, залу греко-римської боротьби на базі «Євроклубу», стадіону «Торпедо». Крім того заняття вихованців проходять в спортивних залах 3Ш № 2, № 3 та № 4, на стадіоні «Центральний».
– Юрію Михайловичу, які здобутки має ДЮСШ протягом минулого навчального року? – звертаюся до Юрія Тягнія.
– Протягом 2018-2019 року наша школа брала участь в змаганнях різних рівнів від міського – 15, до обласних першостей та чемпіонатів – 248, турнірів – 35, Всеукраїнських змагань – 13, чемпіонів України – 24, і навіть міжнародного рівня – 1.
Найкращі досягнення команд та дітей у 2018 н.р.: І місце – обласна Спартакіада школярів з футболу серед юнаків 2001р.н., І місце – дитячо-юнацька футбольна ліга юнаки 2005-2006 р.н. (І ліга), ІІ місце – обласна Спартакіада школярів з футзалу юнаки 2002 р.н., ІІ місце – обласна Спартакіада школярів з волейболу серед дівчат 2001 р.н., ІІ місце – відкриті обласні змагання з волейболу серед дівчат 2002 р.н., І місце – чемпіонат області з легкоатлетичного двоборства, ІІІ місце – чемпіонат області з баскетболу серед дівчат 2001 р.н., ІІ місце – чемпіонат області з баскетболу юнаки 2002 р.н., ІІ місце – чемпіонат області з футзалу серед юнаків 2009 р.н., ІІІ місце – чемпіонат області з футзалу серед юнаків 2005-2006 р.н., ІІ місце – відкриті обласні змагання з естафет та рухливих ігор «Старти надій», І місце – чемпіонат області з легкоатлетичного кросу пам’яті Даценка, І місце – відкриті обласні змагання з легкоатлетичного чотириборства «Дружба», ІІІ місце – обласна Спартакіада школярів з легкої атлетики, ІІ місце – відкриті обласні змагання з футболу юнаки 2005 р.н., ІІ місце – чемпіонат області з легкої атлетики серед дорослих та юніорів, ІІ місце – чемпіонат України з вільної боротьби (Степан Іващенко), VIII місце – чемпіонат Європи з волейболу серед дівчат U-16 (Катерина Ткаченко), II місце – відкрита першість області з баскетболу юнаки 2001 р.н., II місце – чемпіонат області з баскетболу серед юнаків 2007 р.н., І місце – відкриті обласні змагання з легкоатлетичних естафет «Старти надій» (осінь), ІІ місце – чемпіонат України з легкої атлетики (Тетяна Сидоренко), ІІІ місце – чемпіонат України з легкої атлетики (Тетяна Сидоренко), ІІІ місце – чемпіонат України з легкої атлетики (Валентина Василенко), ІІІ місце – чемпіонат України з легкої атлетки (Валентина Кузьома).
Найкращі досягнення команд та дітей на 01.06. 2019 н.р. : І місце – обласні змагання з міні-футболу юнаки 2004 р.н., І місце –обласна Спартакіада школярів з футболу юнаки 2002 р.н., ІІІ місце – обласні змагання з легкоатлетичного чотириборства «Дружба», ІІІ місце – чемпіонат України з вільної боротьби 2002-2003 р.н. (Владислав Радченко), І місце – обласна Спартакіада школярів з легкої атлетки, ІІ місце – фінальні змагання «Шкіряний м’яч» 2008 р.н., ІІІ місце – фінальні змагання «Шкіряний м’яч» 2006 р.н., ІІІ місце – чемпіонат області з баскетболу серед юнаків 2003 р.н., ІІ місце – фінальні змагання «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2005 р.н., ІІ місце – чемпіонат України з вільної боротьби юнаки 2004-2005 р.н. (Степан Іващенко), ІІІ місце – фінальні обласні змагання з легкоатлетичного двоборства «Надія», ІІ місце – обласна Спартакіада школярів з легкоатлетичного кросу, І місце – обласні змагання «Старти надій», І місце – відкритий чемпіонат Полтавської області з футзалу 2009-2010 р.н.
Тобто результати обнадійливі і нам, тренерам ДЮСШ, є над чим працювати.
Інтерв’ю вів Олександр МІЩЕНКО.
Знімок Миколи ПЛЯХИ.
Команда футболістів – переможці обласної спартакіади з футболу (старший тренер-викладач Олександр Сердюк).