Тісна співпраця небайдужих до чужих потреб людей часто дає позитивний суспільно-корисний результат. Для цього, як показує практика, потрібно лише мати чітку мету, вірних друзів, партнерів та щире серце. Напевно, саме це і послугувало події, яка днями трапилася на базі Територіального центру соціального обслуговування по вул. Г.Тютюнника, 21.
Релігійна громада церкви «Ковчег» м. Лубни на чолі з пастором Ігорем (прим. авт. – Ігор Фень) та служителем Михайлом Ханасом передали в користування підопічних Терцентру два електровізки, які призначені для активного пересування містом. Така мобільність, як гадають самі ініціатори, дозволить людям з обмеженими фізичними можливостями отримати максимум доступу до різних структур та установ міста, а також брати участь у громадському житті.
- Реалізувати таку ідею нам допоміг меценат і хороший друг з Волині Михайло Цимбалюк, - говорить пастор Ігор. – Звісно, ми би й самі могли знайти нових господарів для електровізків, але вирішили звернутися до компетентних осіб, а саме до міського голови Олександра Грицаєнка та директора ТЦСО Наталії Сухонос, які нам підказали, як краще вирішити це питання. Ми бачимо, як у інших країнах люди з обмеженими фізичними можливостями можуть вести активний спосіб життя, вони є більш пристосовані до зовнішніх факторів, певних умов, ризиків. Таким чином ці люди не випадають із життя, а є успішними учасниками різних суспільних процесів. Ми робимо це від щирого серця, адже саме так заповідав нам Ісус Христос. Ми будемо молитися, аби Бог дав нам ще таку можливість допомогти людям.
Служитель Михайло пояснює принцип дії електровізка: він частково розкладається, є сигнал, «аварійки», зарядний пристрій, а також система, яка унеможливлює перекидання візка. Керується останній за допомогою джойстика та електронної панелі під правою рукою. Слід нагадати, що візки прийшли в Україну з Європи, вони вже були певний час у використанні, проте їх ціна на ринку навіть у такому стані є досить високою. Новий такий пристрій іноземного виробництва коштує в межах 70 тис. грн., а бувший у користуванні – 30 тис. грн. і більше.
Міський голова, який був присутній при передачі електровізків висловив сподівання, що вони не стоятимуть без потреби, а завжди будуть затребуваними серед певної категорії людей. Але навіть, якщо раптом і станеться так, що сучасні технологічні візки стануть не потрібними, то їх обов’язково на баланс візьме Територіальний центр соціального обслуговування, де є пункт прокату засобів реабілітації. Про це запевнила директор соціальної установи Наталія Сухонос.
Першими освоїли нову техніку отець Веніамін (прим. авт. – Коростиль Веніамін, підопічний ТЦСО) та Вікторія Широконос – голова ГО «Особи з інвалідністю «Лубни. Безмежність».
- Цей засіб для пересування мотивує мене й надалі служити Богу, відвідувати церкву, тому я дякую всім, хто втілив такий задум в життя і що саме до Лубен, а не до іншого міста доставили ці засоби, - підсумував, уже сидячи на новому візку, отець Веніамін.
Натомість Вікторія запевнила, що візок бере на організацію, а не лише для особистих потреб, оскільки тих, кому він потрібен дуже багато.
- Право на вільне пересування людей гарантовано Конституцією, але не всі люди можуть ним по праву скористатися без наявності таких засобів для пересування. Я беру цей електровізок на організацію, бо у нас є велика в цьому потреба. Безумовно, ним користуватимуться всі, хто забажає. Разом із послугою «соціальне таксі» це буде для нас гарна підтримка.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.