13-14 червня 2019 року в селі Березоточа Лубенського району на Дослідній станції лікарських рослин Інституту агроекології та природокористування Національної академії аграрних наук України відбулася ІV Міжнародна наукова конференція, присвячена 140-річчю з дня народження П.І. Гавсевича «Лікарські рослини: традиції та перспективи досліджень». В її роботі прийняли участь науковці з різних регіонів України та зарубіжжя, студенти та інші причетні до вирощування, вивчення, використання цілющих рослин люди. Всіх привітно зустрічала і знайомила з програмою заходу заступник директора з наукової роботи, кандидат біологічних наук Глущенко Л.А..
Після реєстрації учасників, дегустації фіточаїв, вироблених на дослідній станції, розпочалося пленарне засідання. З вітальним словом до всіх звернувся директор ДСЛР ІАП НААН Устименко Олексій Васильович.
Директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки, доктор с.-г. наук, академік НААН Вергунов Віктор Анатолійович презентував доповідь про П.І. Гавсевича видатного українця, засновника Дослідній станції лікарських рослин, який за своє коротке життя написав понад 50 наукових праць.Схвальні відгуки отримали роботи лубенки, завідувачки лабораторії Інституту агроекології та природокористування НААН Тимошенко Л.М. «Особливості інтродукції деревних рослин в умовах урбанізованого середовища», Красовського В.В. про участь Хорольського ботанічного саду в збагаченні біорізноманіття Лісостепу України субтропічними культурами та багатьох інших вчених, статті яких надруковані у збірнику конференції. Завершив секційні засідання виступ випускниці Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, студентки Полтавської аграрної академії Гречкосій А.О. про вплив клонального розмноження на кількісний вихід та якість садивного матеріалу сортів м’яти перцевої.
Захопливою та пізнавальною була екскурсія на демонстраційний полігон, де кандидат с.-г. наук завідувач відділом селекції і насінництва Куценко Н.І. ознайомила із сортовим ресурсом лікарських рослин установи, багато з них виведені в Березоточі.
Вразила присутніх видовим та кількісним складом, декоративним оформленням, вишуканим доглянутим виглядом колекція ботанічного розсадника, про яку професійно розповіла колектор відділу фармакогнозії і екології Шевченко Т.Л..
На завершення конференції учасники подякували організаторам, побажали один одному плідної успішної роботи не зважаючи на економічні перешкоди, висловили надію на подальшу співпрацю.
Сірік Вікторія, учениця Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.