16 лютого в Лубенська Міська бібліотека для дітей відбулися терапевтичні читання «Дружба з гаджетами». Сьогодні 57% населення планети має доступ до інтернету. Тож присутні досліджували, як інтернет впливає на їх психічний та фізичний розвиток.
А розпочали зустріч із повчальної казки «Гаджет та втрачене дитинство». В ній розповідається про хлопчика Макса, який віддає перевагу гаджетам (мобільному телефону, планшету). Реальне життя для хлопчика не має ніякого значення. Втративши зв'язок з друзями через постійне заглиблення у віртуальному світі, він не розуміє важливість справжніх взаємин і реальних спілкувань. Казка навчає балансувати між цифровим світом та реальним життям, цінувати дружбу та вміння проводити час разом з близькими.
Переглянувши казку, обговорювали чи правильно поводив себе хлопчик, надавши перевалу гаджетам. Діти розповідали, скільки часу проводять за смартфонами та чому саме приділяють найбільше уваги (як виявилось – іграм). Познайомились із поняттям «гаджет» та називали асоціаціїї, які викликають ці пристрої, обговорювали плюси і мінуси їх використання та розглядали перші ознаки інтернет та гаджет-залежності дітей, а також ознайомились що таке «Номофобія», «Синдром фантомного дзвінка», «Ефект Google» та «Гаджетоманія». Відвідувачам був запропонований тест на визначення комп’ютерної та інтернет-залежності, який розробила Кімберлі Янг— провідний спеціаліст США у вивченні інтернет-залежності, а також цікавий тестик «Твій Мобільник».
Разом із користувачами розмірковували над поняттями «кібербезпека» та «кіберзахищеність». Хоча онлайн-простір допомагає навчатися, розвиває уяву, впливає на почуття, стосунки, створює безліч нових можливостей і разом з тим, несе різні ризики, загрози для маленьких користувачів у сучасному онлайн-середовищі. Присутні отримали пам’ятки з безпечного поводження в інтернеті та поради для профілактики гаджетоманії.
А ще читали повчальні історії про гаджети, активно їх обговорювали, грали в рухливі ігри, чаювали, розважалися та активно спілкувалися. І переконувались, що крім сидіння в гаджетах діти можуть наповнити своє дозвілля читанням улюблених книг, іграми, спілкуванням, фізичними вправами, прогулянками.