Суботні зустрічі у Лубенському краєзнавчому музеї стали традиційними. Цього разу зустріч була присвячена тематиці «Історія розвитку преси та радіо на Лубенщині». Модератор заходу Тетяна Сафронова вітала гостей – громадських активістів, учнів ЗШ №3, членів шкільного гуртка журналістики.
Вона здійснила короткий екскурс у столітню давнину, коли у 1905 році явочним порядком було видано 5 номерів першої на Лівобережній Україні газети українською мовою «Хлібороб» і надала слово для більш детальної розповіді редактору відновленого у 1994 році «Хлібороба» Олегу Гаврильченку.
Наступною сторінкою історії розвитку преси був виступ головного редактора газети «Лубенщина» Олександра Міщенка. Він детально розповів про витоки часопису, який у липні 2017 року відзначив своє 100-річчя. Олександр Михайлович детально зупинився на особистостях журналістів, які творили обличчя газети у 20-х – 30-х роках минулого століття, післявоєнні часи. Зокрема, згадав редакторів Василя Грузіна, Івана Кириченка, Івана Бурдима, заслуженого журналіста України, краєзнавця Бориса Ванцака, журналістів Євгенію Логвиненко, Миколу Легушу, Миколу Шматка, колег-радійників. Розповів також про сьогодення роздержавленого друкованого засобу масової інформації.
Натхненним був виступ в.о. редактора ефірного «Радіо-Лубни» Віталія Пожара, який розповів про перспективи розвитку ефірного радіо в Лубнах.
Олександр МИХАСЬ.
Знімки автора.