Мітинг-реквієм до Дня памяті жертв Голодоморів традиційно відбувся на Зажур-горі під Лубнами, куди зїхалися люди з різних куточків міста, представники влади, ті, хто з рфізних джерел памятають жахливі події 1932-1933 років.
Скорботною ходою вирушили учасники мітингу до дзвону Скорботи, що височить тут, на кургані людської памяті аби не забути, аби вшанувати тих, хто помер голодоною смертю . Голос народного артиста України Богдана Ступки був прологом до дійства, яке рвало на шматки серце і збурювало почуття.
Ведучі Володимир Матяш та Інна Сизоненко згадали події, розповіли про їх значення для в самосвідомості українського народу. Немає села в Україні, де голод би не залишив своїх слідів.
Хвилиною мовчання вшанували присутні память закатованих голодом.
Дівчина з хлібиною, як символ змученого народу, що помирав на найродючішій землі голодною смертю. Вихованка ЛЦДЮТУМ нагадала скорботні події тих років.
Аудіозапис свідків голодомору був нагадуванням про їх муки.
Вірш "Голод" прочитав Володимир Матяш.
Вшанування памяті жертв голоду проходить в цьому році під гаслом "Запали свічку памяті жертвам Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів".
Народний аматорський вокальний квартет Гілея виконав пісню "Боже, Україну збережи".
Учасники мітингу поклали до підніжжя хресної муки народу квіти та колоски, як нагадування про те, що ми памятаємо. На чолі процесії жінки з квітами та колосками. Квіти поклали заступник голови Полтавської ОВА Антон Чубенко, начальник Лубенської РВА Сергій Сіряченко,
міський голова Олександр Грицаєнко, депутати міської ради, начальники управлінь, служб та відділів міськвиконкому.
О 16.00 загальнонаціональна хвилина мовчання. Цієї миті свідомі українці запалять свічки памяті, які закликають виставити на підвіконнях для того, щоб продемонструвати єдність народу і його незнищенність у віках.