Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з головних християнських свят, присвячене великій і важливій звістці, яку отримала непорочна Діва Марія від архангела Гавриїла. Ангел сповістив про зачаття і швидку появу на світ Сина Божого. Благовіщення Богородиці настає в один і той же день – 7 квітня. Ця подія відноситься до неперехідних церковних свят. Причому, святкують його одночасно і православні, і католики.
З Благовіщенням в народі здавна пов’язані цікаві обряди і заборони. Вважається, що на Благовіщення «птах гнізда не в’є, а дівка коси не плете». Головне – заборона в цей будь-що роботи. На Благовіщення не можна нічого віддавати з дому і позичати гроші, щоб не віддати своє здоров’я і благополуччя, не можна стригти і навіть причісувати волосся, щоб не заплутати свою долю, шити і в’язати, щоб доля не плуталася, як нитка в пальцях. До Благовіщення не можна було палити свічки і скіпи для освітлення будинку, щоб не пропустити благодатне світло Ангела. Не варто в цей день сіяти насіння і висаджувати саджанці, щоб не втратити врожай, а ось освячувати насіння – гарна прикмета для багатого врожаю.
Проскури, освячені в день Благовіщення, володіють такими ж лікувальними властивостями, як і свята вода. Оскільки Благовіщення в цьому році припадає на Великий піст, то в цей день не можна їсти скоромну їжу. Люди вірили, що в день Благовіщення в Бога можна попросити собі славу, щастя і багатство. Для цього потрібно ввечері на Благовіщення знайти в небі найбільшу зірку, загадати бажання і сказати: «Боже, дай мені велику славу!»
Якщо на Благовіщення встановлюється тепла погода, то на Великдень обов’язково похолодає. Дощ на Благовіщення обіцяє надалі багатий урожай жита і грибів, а також успішну рибалку. Якщо на Благовіщення прилетіли ластівки, можна сподіватися на теплу зиму. Якщо незаміжня дівчина вранці цього дня знайде пролісок, то вона скоро вийде заміж. Як проведете свято Благовіщення, таким буде і весь рік!