МИКОЛА ХАВКІН - ФІЛОСОФІЯ ТВОРЧОСТІ

МИКОЛА ХАВКІН - ФІЛОСОФІЯ ТВОРЧОСТІ

Шанувальникам живопису добре відоме імя Миколи Павловича Хавкіна. Це художник пейзажист. Його прозорі, сповнені вранішнього колориту роботи – пейзажі і натюрморти не часто побачиш в стінах галереї мистецтв (хіба що в колективних виставках), незмінно привертають увагу як досвідчених мистецтвознавців, так і початкуючих глядачів. Вони однаково зрозумілі і доступні для сприйняття кожному.

Народився Микола Павлович у 1957 році та, як каже за прикладом знайомих, має без 33 років 100.

Живописом почав займатися з дитинства. Спочатку олівцем перемальовував ілюстрації з книжечок. Батьки побачили схильність сина до малювання. Тому в 5 класі відвели в Будинок культури, де діяла художня студія Василя Івановича Семенюти, купили акварельні фарби. Заняття в студії дали багато. Адже Василь Іванович був фанатом своєї справи. Він вчив дітей композиції,  поєднанню кольорів, світла і тіні. Водночас вчилися один у одного. Часто під час літніх канікул ходили на етюди. А під час навчання в школі – у вихідний день. Василь Іванович не лінувався разом з дітьми плестися бозна куди, вздовж річки, у пошуку мальовничого місця.

У художній студії Микола Хавкін займався до закінчення школи. Потім 2 роки служив в армії. А після звільнення в запас вступив до Харківського художньо-промислового інституту на факультет промислового дизайну, спеціальність художник-конструктор. Але і там проявлялась схильність до живопису. Найбільше полюбляв заняття з живопису, малюнку. Харківський художньо-промисловий інститут дав системні знання.

hav viber 2024 10 03 21 16 29 840

Після здобуття вищої освіти працював в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі у відділі архітектури. Займалися малими архітектурними формами: проєктували фонтани, альтанки, здійснювали дизайн інтер’єрів.

Коли розпався союз почалися масові скорочення, оптимізація кадрів, художники пішли на вільні хліба. Взявся за живопис і Микола Хавкін. Розпочинав у Миколаєві, а продовжив у Лубнах у 2009 році, коли повернулися в рідне місто над Сулою.

hav viber 2024 10 03 21 16 32 293

Пише на свій смак, щось вдається, щось – ні. Втім Микола Павлович дуже строгий критик власних робіт і запевняє, що з часом все переоцінюється. Проживаючи у Лубнах співпрацював з  продюсерським центром Бойко в м.Київ. Його роботи експонувалися в Німеччині. Тема незмінна упродовж багатьох років – це в основному пейзаж, натюрморт. Персональних виставок не було, бо не набиралося такої кількості робіт, щоб можна було провести виставку. В основному вони розходяться. Втім Микола Павлович постійний учасник в колективних виставках.

Любитель риболовлі, любитель природи Микола Хавкін вранці, коли сонечко тільки-тільки сходить, їде не лише посидіти з поплавцем біля річки, а й для того, щоб запамятати прекрасні краєвиди. Вдень не те. Як запевняє вдень все сіре, вибілене сонцем. А ранок дарує насичені кольори. Світанок, початок дня – це красиві ефекти в небі. Отож на пленері побачить пейзаж, який запам’ятовує. Потім підключає уяву і те, що бачив втілює на полотні. Фантазія у художника теж присутня.

hav viber 2024 10 03 21 16 38 282

Головне почати, заглибитися у творчість і коли входиш в стан творчості, про все забуваєш і пишеш. Створив дуже багато полотен, які не зберігає вдома. Продає при нагоді кожному бажаючому. Навіть ті, що зачепили душу, не залишає собі. Вважає – художнику треба рухатися вперед. А коли перед очима маєш власні роботи, застрягаєш у минулому. І створити щось краще уже не вдається.

Сам процес написання картини доволі логічний: побачив красивий пейзаж, починає працювати. У процесі роботи щось змінює, підбирає колорит, композицію.

В основному пише літньо-осінні пейзажі, коли починається багатство барв і кольорів. Тут застосовує всі знання плюс інтуїцію. Відключаєш розум, а покладаєшся на інтуїцію. На роботу витрачає 2-3 дні. Це коли вона написана на одному диханні. А буває не подобається, тоді  поправляєш, переосмислюєш і працюєш знову. Живопис, як будь-яка справа, залежить від натхнення.

hav viber 2024 10 03 21 16 41 642

Він вкладає душу в кожне полотно. Інакше не можна. Немає сенсу. Головним завданням вважає піймати золоту середину між натуралізмом і мистецтвом, щоб не провалитися у фотографізм. Тут уже в кожного митця існує своя міра, своє бачення. І воно Миколу Хавкіна не підводить!

Олександр МІЩЕНКО

Знімки автора і з особистого архіву Миколи Хавкіна

Календар свят

Квітень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
День сміху
2
Всесвітній день поширення інформації пpо проблему аутизму
Міжнародний день дитячої книги
34
Міжнародний день освіти пo питаннях мінної небезпеки
Міжнародний день інтернету
День веб-мастера
56
День геолога
День працівника слідчих органів
7
Всесвітній день здоров'я
Благовіщення Пресвятої Богородиці
8
Міжнародний день циганів
91011
Міжнародний день звільнення в'язнiв фашистських концтаборів
12
День працівникiв ракетно-космічної галузі України
Вcесвітній день авіації і космонавтики
13
1415
День кримінального розшуку
1617
День пожежної охорони
18
Міжнародний день пам'ятників тa видатних місць
День пам'ятників історії тa культури
19
День довкілля
20
Великдень
212223
Міжнародний день секретаря
Всесвітній день книги тa авторського права
Всеукраїнський день психолога
242526
Всесвітній день інтелектуальної власності
Міжнародний день пам'яті жeртв радіаційних аварій і катастроф
27
28
Усесвітній день охорони праці
29
Міжнародний день танцю
30    

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!

XВаріанти доступності