Діяльнісний підхід в освіті – це спрямованість освітнього процесу на розвиток ключових компетентностей особистості, застосування теоретичних знань на практиці, успішну інтеграцію в соціум і професійну самореалізацію в майбутньому. Це спосіб реалізації ідей та змісту Нової української школи і відповідь на питання, як навчати дітей у складних сучасних умовах , це стиль взаємодії вчителя й учня.
Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення – під таким гаслом проходили тренінги директорів та їх заступників закладів освіти Лубенської територіальної громади 29-30 листопада 2024 року. Учасниками навчань були 46 керівників-освітян.
У ході зустрічей опрацьовано важливі питання, що постають перед управлінцями сьогодні. Особлива увага зверталась на те, як керівники застосовують діяльнісний підхід у щоденній практиці. Учасники тренінгів обмінялися досвідом роботи щодо використання ефективних сучасних методів, форм і прийомів, інноваційних ідей, спрямованих на забезпечення якості освітнього процесу, розвиток творчої особистості, її самовдосконалення та уміння вчитися.
На тренінгах успішно реалізовано мету – забезпечення неперервного професійного розвитку керівників ЗЗСО з управлінського супроводу діяльнісного підходу в освіті, забезпечення педагогічної спільноти якісною підготовкою до впровадження реформи «Нова українська школа».
Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує Юлії Даніловій, тренеру, вчителю початкових класів Опорного закладу «Засульський ліцей», за високий рівень проведення навчання керівників закладів освіти громади, а також Тетяні Сергієнко, директору Першої гімназії імені Матвія Номиса, за належну організацію тренінгів освітян.
Директор ЦПРПП Надія СІЧКАР