Ідентифікація тварин

Ідентифікація тварин

Усі ми хочемо отримувати і споживати якісні та безпечні харчові продукти, для цього необхідно забезпечити їх належну простежуваність по принципу «Від лану до столу».

Тому власникам тварин, відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби» та «Порядку ідентифікації та реєстрації овець та кіз» необхідно ідентифікувати усіх тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Нагадаємо, переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій) може здійснюватися лише тоді, коли тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі та на неї видано паспорт.

Алгоритм дій під час ідентифікації, реєстрації тварин.  

Для того, щоб ідентифікувати тварину необхідно звернутися до лікаря держаної ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт. Спеціаліст допоможе заповнити письмове замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин установленої форми.

Далі, у великій рогатій худобі на кожне вухо буде прикріплено бирку єдиного зразка. На обох бирках указуватиметься один і той самий ідентифікаційний номер, який дасть змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину. А у дрібної рогатої худоби – бирка, яка прикріплюється на одне вухо тварини і не знімається протягом усього її життя.

У подальшому буде заповнено реєстраційну картку, в якій державним лікарем ветеринарної медицини будуть вказані дані про стан здоров’я тварини та епізоотичний статус господарства. Після цього інформацію про тварину буде занесено до Єдиного державного реєстру тварин, оформлено та видано паспорт тварини.

Увага! Кожна тварина, яка народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

Якщо одну з бирок, прикріплених на вухо тварини, було втрачено чи пошкоджено таким чином, що ідентифікаційний номер, нанесений на ній, не читається – необхідно звернутися до фахівця, що проводив ідентифікацію Вашої тварини та замовити дублікат бирки з тим самим ідентифікаційним номером.

При продажі/купівлі, здачі тварини на забій необхідно звернутися до районної державної лікарні ветеринарної медицини, там буде видано супровідні ветеринарні документи на тварину, заповнено відомість переміщення та зворотній бік її паспорта.

На Полтавщині фахівцями державної служби ветеринарної медицини області постійно проводиться робота по ідентифікації та реєстрації тварин у господарствах приватного сектору. Разом з тим, спеціалістами Держпродспоживслужби Полтавщини здійснюється контроль за дотриманням законодавства «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» сільськогосподарськими підприємствами, що займаються розведенням, утриманням та обігом тварин задля попередження та унеможливлення переміщення неідентифікованих тварин, а також отримання продовольчої продукції від таких тварин.

Фахівцями служби проводиться широка роз’яснювальна робота серед власників сільськогосподарських тварин щодо необхідності проведення ідентифікації та реєстрації тварин згідно чинного законодавства.

Фахівці Головного управління активно співпрацюють з Полтавською філією Державного підприємства «Агентство реєстрації та ідентифікації тварин» постійно проводиться звірка наявного поголів’я тварин з Єдиним державним реєстром тварин для раціонального планування протиепізоотичних заходів на рік та забезпечення його виконання.

За порушення вимог законодавства України з питань ідентифікації та реєстрації тварин власниками/утримувачами великої та дрібної рогатої худоби, свиней та коней статтею 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність – накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів, а на фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож, ідентифікація тварин – необхідна!

Якщо виникнуть питання, звертайтеся до Управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби  в Полтавській області за телефоном  (0532) 569 – 963. Адреса: вул. Воскресенський узвіз. 7.

Календар свят

Липень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
День архітектури України
День слідчого
2
День податківця України
34
День судового експерта
56
День Військово-морських Сил Укpаїни
День військ ППО Збpойних Сил України
7
День пpацівника природно-заповідної справи
891011
Всесвітній день народонаселення
12
Всесвітній день бортпровідника
13
День рибалки
1415
День Української Державності
16
День бухгалтера
1718
Міжнародний день Нельсона Мандели
1920
День працівників металургійної тa гірничодобувної промисловості
2122232425
День системного адміністратора
2627
День флота України
День працівників торгівлі
28
День Української Державності
Міжнародний день боротьби iз вірусними гепатитами
День PR-спеціаліста
293031   

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!