Його ім’я носить перша гімназія в Лубнах

Його ім’я носить перша гімназія в Лубнах

30 листопада у Лубенська міська бібліотека для дорослих ім. В.Леонтовича досліджували історичне досьє етнографа, фольклориста, письменника, педагога Матвія Номиса, приурочене 200-річчю від дня народження непересічного лубенця, громадського діяча, краєзнавця, «гетьмана українського фольклору", як визначив його постать видатний український історик Михайло Грушевський.
Його ім’я гордо носить Перша гімназія (Лубенська ЗШ№1), Перша гімназія імені Матвія Номиса, а ювілейна дата відзначається на державному рівні.
«Провідник української духовності»- саме таку назву мав захід, який увібрав у себе низку історичних фактів та досліджень, розповідей та переказів про Матвія Терентійовича Симонова, що народився в селі Заріг Лубенського повіту, жив і працював під псевдонімов Номис.
Відкрила біографічну мандрівку завідуюча книгозбірні Світлана Голуб, запросивши до слова членкиню НСЖУ, НСПУ, лауреатку численних літературних премій, любительку старовини Ганну Кревську. Отож з цікавістю, а письменниця вміє заінтригувати, розповісти колоритно, послухали і про етнографію, якій Матвій Номис віддавався сповна, і про вищу освіту, яку здобував у Київському університеті,
1 gimnaziiya 1122023
любов до Надії Білозерської, сестри Ганни Барвінок, що стала його дружиною, і про травму з дитинства, бо був однооким, а розповідей та переказів про цю ваду існує чимало, а ще про «зоряні посади», адже статному Матвію Номису, мав два метри зросту, довелося обіймати і посаду директора Лубенської чоловічої гімназії, і голови земства, і мирового судді. Високі посади не вплинули на моральні принципи, адже за будь-яких обставин був толерантим до людей, уважним до учнів гімназії, а ще трудолюбивим: міг і до плуга стати, і стріху полагодити.
Про безцінні праці фольклориста, зокрема книгу «Українські приказки, прислів’я і таке інше», упорядником якої є Матвій Номис, що вийшла друком у 1993 році говорила науковий співробітник музею Гната Стеллецького Тамара Дяченко. Цікаво було почути і про останні роки життя фольклориста, яке він завершив у двох винайнятих мебльованих кімнатах, а кошти, вилучені від продажу хутора в селі Заріг, спрямував на благочинність: будівництво лікарні, початкової школи у Зарозі.
Тамара Дяченко подякувала Лубенській міській раді, зокрема секретарю міської ради Маргариті Комаровій,
1 ggimnaziya 1122023 o
за підтримку ініціативи щодо встановлення у Дитячому парку імені Донченка надмогильної споруди з увічнення пам’яті відомим землякам-лубенцям , серед яких і Матвій Номис. І нехай точної місця спочинку етнографа не визначено, але тепер біля надмогильної споруди можна вшанувати пам’ять мецената.
Отож пам’ятаймо справжнього українця Матвія Номиса, людини, чиє ім’я заслуговує на шану, повагу, пам’ять та добре слово!
Лубенська міська бібліотека для дорослих ім.В.Малика

Календар свят

Березень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678
Міжнародний жіночий день.
9
День народження Тараса Шевченка.
10
Іменини Ніки.
Галини.
11121314
Іменини Венедикта.
15
Всесвітній день сну.
1617
неділя Прощення.
1819
Іменини Дарії
20
Весняне рівнодення.
21222324
25
Благовіщення.
День СБУ.
26
День Національної гвардії України.
2728293031
Пасха (римо-католики).

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!