ЮВІЛЕЙ МАЙСТРА ЖИВОПИСУ

ЮВІЛЕЙ МАЙСТРА ЖИВОПИСУ

Майстерня художника – святая святих його творчості. Сюди дозволено увійти не кожному. Адже саме тут народжуються задуми втілюються в життя майбутні полотна, тут вони набувають духовної сили і живуть потаємним життям до показу шанувальникам творчості. Вони, наче добре вино, мають визріти перед тим, як стати доступними загалу.

74 роки від дня народження, погодьтеся, - це солідний здобуток. Та незважаючи на це член Національної спілки художників України Володимир  Пашкевич продовжує активну творчу і громадську діяльність.

-А знаєте, що найскладніше в творчості художника, - запитує, примружившись, член Національної спілки художників України, відомий художник Володимир Пашкевич, пишучи чергову картину.

Я замислююсь.

-Найскладніше, - ділиться він. – Вчасно зупинитися… Щоб не зіпсувати картину надмірним вдосконаленням її. Це дуже тонка грань між довершеністю і надмірним втручанням у задум. Ідеалу не існує. А втім наблизитися якомога ближче до нього і не зіпсувати… це мистецтво великих.

12 31062024

І продовжує:

-Я все життя працював над напрацюванням власного стилю в живопису, щоб бути не схожим на інших. Справжній художник має бути впізнаваним серед тисяч інших митців пензля. Адже образотворче мистецтво не терпить повторів. Тому кожен художник, візьміть навіть наші Лубни, - це особистість, а його творчість – це як відбитки пальців – неповторна.

Народився Володимир Пашкевич 20 червня 1950 року у місті над Сулою. Навчався в загальноосвітній школі №1. Маючи талант та бажання малювати, із самого дитинства і протягом життя самостійно освоював різні техніки живопису та декоративно-ужиткового мистецтва. А це різьблення по дереву, карбування по металу, монументальне мистецтво. Працював художником, художником-оформлювачем в містах Миколаїв, Харків, Воркута, Дніпропетровськ, Лубни від Полтавського художнього комбінату.

1 31062024

Згодом зі здобуттям Україною незалежності не загубився на загальному тлі масового безробіття і невизначеності, а заснував художню майстерню з портретної та графічної робіт на граніті. Тут намагався навіть у масових роботах, поставлених на потік, що встановлювалися на кладовищах передати духовну сутність людини, яка пішла у засвіти. Це так би мовити мистецькі шедеври, які зайняли своє місце в житті.

7 31062024

Більш відомі роботи для загалу – меморіальні дошки на честь відомих особистостей нашого краю: Катерини Скаржинської, Матвія Симонова (Номиса), Петра Лубенського, до 100-річчя письменника, Анатолія Соболєва, Владислава Бєлоруса, пам’ятна плита  Сергію Кульжинському, а також пам’ятний знак на честь Героїв Радянського Союзу  25-ої дивізії ім. В.І. Чапаєва, меморіальний комплекс чорнобильцям, учасникам АТО, воїнам-афганцям, словом, захисникам України в Калайдинцях. Загалом же левова частка пам’ятних знаків захисникам України у місті і на теренах району – робота майстрів майстерні Володимира Пашкевича «Пам'ять».

15 31062024

Володимир Пашкевич учасник виставок: VII Всеукраїнська виставка живопису та графіки «Лубенська художня весна» (Лубни, 2015); «Різдвяна виставка» (Київ, 2016); Всеукраїнська виставка декоративного мистецтва «Світ Божий, як Великдень» (Біла Церква, 2017);

«Мальовнича Україна» (Сєверодонецьк, 2017); VIII Всеукраїнська виставка живопису та графіки «Лубенська художня весна» (Лубни, 2018); Всеукраїнська виставка декоративного мистецтва «Світ Божий, як Великдень» (Лубни, 2020); IX Всеукраїнська виставка живопису та графіки «Лубенська художня весна» Лубни, 2021.

Його роботи є серед інших на традиційних виставках лубенських художників у галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького.

3 31062024

Володимир Пашкевич лауреат літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка (2018 р.), нагороджений відзнакою «Волонтер України» (2019 р.), почесною нагородою літоб’єднання імені О. Донченка «Слава України IV ступеня» (2019 р.). Крім того Володимир Олексійович належить до громадської організації «Художників Лубенщини «Пектораль», яка об’єднує митців нашого краю.

Нині у майстерні художника тісно від нових робіт. Він активно готує чергову виставку. Каже, що мріє про те, щоб його полотна залишилися в історії живопису. Адже у них він віддзеркалює крім портретної схожості внутрішній світ людини, її духовний порив. І справді роботи Володимира Пашкевича дуже особливі. Їх неможливо дивитися бездумно, будучи не підготовленим до сприйняття тієї чи іншої особистості. Адже навіть не знайомий з людиною особисто,

4 31062024

мимоволі занурюєшся у світ її життя, втілений на живописному полотні майстерною рукою Володимира Олексійовича. За широкою палітрою кольорів незмінно проглядається експресія характеру зображеної людини, коли кожен крок у бік картини, або від неї відкриває нові грані тієї чи іншої особистості, як це існує і в житті. Тому дуже часто картина, ніби втрачає існуючі рамки, вони розчиняються у повітрі. Існує тільки глядач і образ, образ і глядач, який намагається осягнути таємницю людської душі і духу.

Тому мандрівка у особливий світ художніх образів Володимира Пашкевича – це ніби ковток свіжого повітря.

8 31062024

Вона наштовхує на роздуми і самоаналіз, кличе до духовного зростання. Сьогодні це особливо важливо. Адже суспільство, яке не має духовної складової приречене. Лубнам же, де завдяки творчим людям розвивається культурний простір, в цьому сенсі поталанило. І в цьому велика заслуга в тому числі художника Володимира Пашкевича.

Олександр МІЩЕНКО

Знімки автора.

Календар свят

Липень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
День архітектури україни. Іменини Дем'яна.
234
День Національної поліції України.
Іменини святкує Марта.
56
Всесвітній день поцілунку.
7
891011
Іменини Ольги.
121314
15
День українських миротворців.
Іменини Володимра.
16
День бухгалтера в Україні.
17
Іменини святкує Марина.
181920
Іменини святкує Ілля.
21
222324
Іменини святкують Христина, Борис, Гліб.
252627
День медика.
28
Хрещення Київської Русі-України (День державності).
2930
Міжнародний день дружби.
31    

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!