29 травня учні 8 класу за участі семикласників та учнів 10 класу ОЗ "Калайдинцівський ліцей" ЛМР відвідали Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, що знаходиться в м. Переяслав-Хмельницький.
Ліцеїсти дізналися, що на площі 25 га експонується 123 оригінальні пам'ятки народної архітектури , 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 25 різноманітних установок та майстерень, понад 20 тисяч знарядь праці, речей побуту та витворів народного мистецтва. Особливо зацікавили учнів 15 вітряків, які перевезені із багатьох областей України. Школярі мали змогу познайомитись із інтер'єром селянських садиб, сільської управи, церковно-парафіяльної школи, корчми, гамазею , шинку тощо.
Відвідали вони козацькі залоги, сторожові вежі, дізналися, що на території знаходяться 13 музеїв, як-от: музей хліба, бджільництва, народних обрядів, космосу, українського рушника та інші. Надзвичайно змістовну і цікаву розповідь почули ліцеїсти від екскурсовода Олександра Віталійовича Гребеня. Примітно, що він проводить екскурсії, крім рідною,ще й англійською та німецькою мовами для іноземних делегацій і екскурсантів. Цей день виявився для учнів важливим і незабутнім.
Втомлені, але задоволені вони повернулися додому. Дякуємо ЗСУ за можливість безпечно подорожувати рідним краєм!
Тетяна Десятник