25 травня в рамках ювілейного Х Всеукраїнського фестивалю «Лубенська художня весна 2024» в парку ім. Олеся Донченка відбувся дитячий конкурс малюнка на асфальті на тему «З вірою в Перемогу».
Малюнки були відповідної тематики і змісту. Школи постаралися - привели рекордну кількість юних учасників, підготували дітей, які з небаченим творчим ентузіазмом взялися за справу. І треба сказати свято вдалося.
Міський голова Олександр Грицаєнко також був присутній на оцінюванні робіт, підбитті підсумків конкурсу та нагородженні переможців. Він наголосив: «Підчас проведення Лубенської художньої весни проходить конкурс малюнка на асфальті. Конкурс організований управлінням культури та мистецтв ЛМР Лубенською мистецькою школою. Цьогоріч в ньому взяло участь понад 140 осіб".
Якщо говорити за останні кілька років, то це найбільша кількість учасників. У роботі конкурсної комісії не було жодного лубенця, оцінювали мистецтво маленьких художників митці з Полтави, гості фестивалю. Голова комісії - заслужений художник України, голова Полтавської організації НСХУ Юрій Самойленко.
Він оголосив переможців у трьох категоріях до 8 років, 8-12 років, старше 12 років та володаря гран-прі.
Отож у категорії
до 8 років
ІІІ місце - Аріна Остапченко (малюнок №24),
ІІ місце - (малюнок №114),
І місце - Єва Карпець (малюнок №241).
10-12 років
ІІІ місце - (малюнок №53),
ІІ місце - (малюнок №81),
І місце - Вікторія Кулішенко (малюнок №71),
Старше 12 років
ІІІ місце - Учениця 7- А класу Академічного ліцею "Європейський" Єлизавета Панова (малюнок №27),
ІІ місце - учениця 7-Б класу гімназія ім. В.Малика Ярослава Богайчук (малюнок №13)
І місце - Анна П’ятак (малюнок №35)
Гран-прі отримала учениця Першої гімназії ім. Матвія Номиса Мілана Третяк, яка конкурсу (малюнок №59).
На жаль, дехто з переможців не підійшов, декого журі не зафіксувало, окрім грамоти, яку вручило дитині і вона так і лишилася безіменною.
Загалом же свято дитячого малюнку на асфальті пройшло з великим піднесенням і натхненням.
Олександр Міщенко, газета "Лубенщина"
Знімки автора