ukenru

Впровадження заходів з енергозбереження та підвищення енергоефективності - шлях до енергетичної безпеки міста

energo 17022020Одним із пріоритетних напрямків економічного розвитку міста є напрямок енергозбереження, підвищення енергоефективності та збільшення частки альтернативних та відновлювальних джерел енергії з метою розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищення якості життя.

Основні заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності та скорочення викидів СО2 у бюджетних закладах та установах, житлових будівлях, громадському транспорті, муніципальному громадському освітленні та комунальних підприємствах, викладені у Плані дій сталого енергетичного розвитку м. Лубни на 2017 – 2020 роки (ПДСЕР), який затверджено 16.02.2017 рішенням шістнадцятої сесії Лубенської міської ради та є стратегічним документом енергетичної безпеки міста.

Впроваджена у бюджетній сфері система енергоменеджменту та енергомоніторингу, яка охоплює 37 установ з 50 будівлями, в установах та закладах медицини, освіти, культури, виконавчого комітету надає можливість своєчасно виявляти надмірне споживання енергетичних та водних ресурсів, впроваджувати енергоефективні заходи та заощаджувати бюджетні кошти. За 2019 рік бюджетними установами зменшено споживання природного газу на 16.3 %, теплової енергії – на 16.5 %, зекономлено коштів 2824 тис. грн, скоротилися викиди СО2 на 383 т.

Встановлення у закладах освіти у 2017 році енергоефективного обладнання, індивідуальних теплових пунктів, щорічно сприяє зменшенню споживання теплової енергії у двох загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів № 1 та № 6 та двох дошкільних навчальних закладах № 12 «Червона шапочка» та № 17 «Золотий ключик». Так, за 2019 рік у наведених будівлях відбулося зменшення споживання теплової енергії на 21.5 % та, як наслідок, заощадження бюджетних коштів 565,5 тис. грн. та скорочення викидів СО2 на 74 т.

У результаті здійснення модернізації мереж вуличного освітлення з використанням LED-технологій, зменшилося споживання електроенергії до 75 % та покращилася якість освітлення вулиць, яке здійснюється тепер протягом усієї ночі. Вилучені в процесі модернізації старі лампи, опори та дроти використані для встановлення мереж на вулицях, де ще не було освітлення. Добавилася мережа міського освітлення з встановленням 600 світильників по вул. Кононівській з 5, 6,7,8 провулками, 1,2,3 провулках вул. Залізничної, вул. Комарова, вул. Кам’янопотіцькій, вул.Зайкевича, вул. Тернівській та ін.

Завдяки встановленню геліосистеми на будівлі поліклінічного відділення для дорослих КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» забезпечено функціонування басейну протягом року, створено комфортні санітарно-гігієнічні умови для працюючого персоналу поліклінічного відділення, та за перший рік роботи геліосистеми у 2018 році зменшено споживання електроенергії на 7,1 %, наслідком чого стало скорочення викидів СО2 в атмосферу на 5,7 тони.

Для забезпечення державної політики у сферах використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлювальних джерел енергії і альтернативних видів палива та взятих цілей до Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста на 2017-2020 роки, у місті дві котельні працюють на альтернативному паливі – пелетах та забезпечують теплом установи бюджетної сфери, а комунальні підприємства для опалення будівель використовують деревні відходи.

Серед промислових підприємств міста, що працюють над раціональним використанням паливно-енергетичних ресурсів та впровадили альтернативні види палива :

- ТОВ «Лубенський молочний завод», де модернізовано систему опалення зі встановленням пелетних печей на альтернативних видах палива;

-   відокремлений підрозділ «Лубенський верстатобудівний завод» АТ «Мотор Січ», де встановлено два котла на твердому паливі (дрова) для опалення побутових приміщень та підігріву води в душових;

- ПП «Лубнимаш», на якому спроектовано, виготовлено, змонтовано і введено в експлуатацію 5 високоефективних автономних котлів, що працюють на твердому паливі.

Досить енергоємною є сфера централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Для впровадження енергоефективних проектів, направлених на модернізацію процесів виробництва та постачання теплової енергії, процесів водопостачання та водовідведення ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» та КП «Лубни - водоканал» потребують залучення інвестиційних коштів.

Енергозбереження - напрямок, який на часі для усіх сфер життєдіяльності міста. Важливим чинником покращення стану енергозбереження – є підвищення свідомості та відповідальності керівників муніципальної сфери, промислових і комунальних підприємств та мешканців міста за раціональне використання паливно - енергетичних ресурсів. Усі повинні розуміти необхідність збереження енергетичних ресурсів, що не тільки заощаджує кошти, а й позитивно впливає на стан навколишнього середовища та на покращення стану нашого здоров’я.

Питання енергозбереження та підвищення енергоефективності щотижня обговорюються на нарадах у міського голови, де присутні керівники бюджетних установ та закладів, спеціалісти сектору по роботі з органами самоорганізації населення та керівники комунальних підприємств. З метою зміни поведінки та підвищення свідомості мешканців міста, інформація з енергозбереження та збереження довкілля неодноразово висвітлювалася у газеті «Лубенщина», на КУ РМР «Радіо –Лубни» та у соціальній мережі Фейсбук.

З метою виявлення причин надмірного споживання енергетичних ресурсів у будівлях бюджетної сфери та надання конкретних пропозицій щодо усунення недоліків, спеціалістами відділу економічного розвитку і торгівлі спільно з фахівцями управлінь бюджетних установ здійснюються внутрішні енергоаудити. За 2019 рік проведено 12 енергетичних аудитів.

Важливим аспектом розбудови сталої енергетичної системи міста є підвищення рівня енергоефективності житлових будівель. Для впровадження енергозберігаючих заходів у житловому секторі міста за Державною програмою «Теплі кредити» банки АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк» здійснюють кредитування фізичних та юридичних осіб, а саме ОСББ та ЖБК, на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів. У 2019 році кредитами скористалися 46 мешканців міста та два ОСББ, які отримали кредитування банків на суму 1 309 тис. грн. на утеплення будинків, придбання енергозберігаючих вікон, дверей та радіаторів для систем опалення.

І надалі пріоритетними напрямками сталого енергетичного розвитку є впровадження енергоефективних заходів та проєктів, направлених на зменшення споживання та втрат енергоресурсів у всіх сферах життєдіяльності міста: бюджетній; сфері теплопостачання, водопостачання та водовідведення із залученням різних джерел фінансування; підвищення енергоефективності у житловому секторі шляхом впровадження пакетів енергоефективних заходів з обов’язковою участю мешканців багатоквартирних будинків та мешканців приватного сектору, та посилення просвітницької роботи з питань енергозбереження та покращення довкілля серед дітей, учнів, студентів, працівників підприємств та мешканців міста.

 В.В. Сімутенкова

Погода

Погода

Курс валют

Календар

Квітень, 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1
День сміху
2
Всесвітній день поширення інформації пpо проблему аутизму, Міжнародний день дитячої книги
34
День геолога (перша неділя квітня), Міжнародний день освіти пo питаннях мінної небезпеки, Міжнародний день Інтернету, День веб-майстра
567
Всесвітній день здоров'я
891011
Міжнародний день звільнення в'язнiв фашистських концтаборів.
12
Всесвітній день авіації і космонавтики, День працівників ракетно-космічної галузі України
1314
День ДАІ
15
День співробітників кримінального розшуку України
1617
День навколишнього середовища
День пожежної охорони, День довкілля
18
Міжнародний день пам'ятників і історичних місць, День пам'ятників історії тa культури
19202122
Міжнародний день секретаря
23
Всеукраїнський день психолога, Міжнародний день астрономії
2425
26
Всесвітній день книги тa авторського права, Всесвітній день інтелектуальної власності
2728
Всесвітній день охорони праці, День охорони праці
29
Міжнародний день танцю
30  
 • Станьте одним із 4 000 передплатників. Газета «Лубенщина» завжди з вами
 • Передплати газету лубенщина лише за 15,50
 • "Лубенщина" у форматі PDF - вигідно і зручно!
 • Як подати оголошення на сайті газети "Лубенщина"
 • Допоможіть своєму клієнту знайти вас! Додайте інформацію про вашу організацію в Довідник підприємств!

Україна і Світ

Допомогу при народженні дитини можна оформити онлайн

Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.

Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі
41280 грн., виплата якої здійснюється:

Детальніше...

Три соцфонди планують об'єднати в один, на базі Пенсійного фонду

tru 13042021Під час наради Комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів обговорили питання можливого об'єднання Фонду соцстрахування, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та держслужби зайнятості на базі Пенсійним фондом.

Детальніше...

На Львівщині випав сніг

snig 06042021пише Мирослава Качинська на своїй сторінці в facebook:

Детальніше...

Замовити рекламу

Автомагазин Автогалактика

Видавництво Лубни

Контакти

 • Адреса: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 6-11-20, (05361) 6-14-58, 063-607-88-24
 • Журналіст (05361) 6-14-68
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51, 050-261-96-96
 • Оператори комп’ютерної верстки (05361) 7-45-56

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!
© 2018 Газета Лубенщина. Всі права захищені.

Карта сайта | Політика конфіденційності

Пошук по сайту