Багатьох лубенців цікавить питання пільгового проїзду. Про це та пільги дітей війни наш журналіст запитав у начальника управління соціального захисту населення Віктора Щербака.
- Вікторе Олексійовичу, минуло три місяці від часу введення в дію картки лубенця. Тож можна підбити певні підсумки: скільки людей отримали цю картку, скільки поїздок в середньому здійснює один пільговик за місяць, скільки здійснено максимально поїздок одним пільговиком за місяць і т.д.?
- На виконання рішення виконавчого комітету Лубенської міської ради від 24 липня 2019 року № 181 «Про впровадження автоматизованої системи обліку перевезення (оплати проїзду) окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом в м.Лубни» управлянням соціального захисту населення проводиться видача персональних електронних квитків окремим пільговим категоріям громадян.
Станом на 1 січня 2020 року видано 10,4 тисяч персональних електронних квитків.
За результатами аналізу показників фактичного обсягу перевезених пільговиків середньомісячна кількість поїздок складає 67,4 тисяч. Середньомісячна кількість поїздок на одного пенсіонера за віком або особи з інвалідністю 3-ї групи становить 7 поїздок.
Середньомісячна кількість поїздок на одного пільговика, яким кількість поїздок не обмежена у 2019 році становить 14 поїздок. Максимальна кількість поїздок на місяць на одного пільговика, яким кількість поїздок не обмежена становить 152 поїздки.
Оскільки, середньомісячна кількість поїздок на одного пільговика, яким кількість поїздок не обмежена у 2019 році становить 14 поїздок, рішенням сорок дев’ятої сесії міської ради від 19 грудня 2019 року кількість пільгових поїздок на календарний місяць у 2020 році встановлена на рівні 60 поїздок.
Необхідно зазначити, що лише 45 відсотків пенсіонерів за віком або осіб з інвалідністю 3-ї групи використовують передбачені 10 поїздок на місяць, тому на 2020 рік кількість поїздок не змінилася та становить 10 поїздок.
Обсяг компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій громадян залежить від результатів показників фактичного обсягу перевезених пільговиків, фінансових можливостей місцевого бюджету та від фінансової підтримки бюджетів вищих рівнів.
- Які пільги дітям війни гарантовані державою Україна, та як вони реалізуються в Лубнах?
- Державні соціальні гарантії особам, яки визнані дитиною війни, визначенні статтею 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Дітям війни надаються такі пільги:
право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
використання чергової відпустки в зручний для них час;
одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
діти війни, які є особами з інвалідністю, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць.
Інтерв’ю вів Олександр МІЩЕНКО.
НОВИНИ: В Лубнах горів житловий будинок