Доки погода дозволяє – ще є час упіймати весну за хвіст. Після затяжної зими квіти, хоч із запізненням, але все ж розпустили свої пуп’янки. І квітнути вони будуть у середньому ще два тижні.
Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.
Сакури в Ужгороді
Приміром, в Ужгороді майже 5 тисяч дерев сакури розкидані по цілому місту – десь ростуть поодиноко, а десь цілі алеї. Через холодну весну сакура цього року заквітла пізніше, ніж зазвичай. І це вдало збіглося з виходом Закарпаття з “червоної зони”. Тож помилуватися рожевим квітом та сфотографуватись на його тлі масово поїхали туристи з усієї України.
Ця краса швидкоплинна. І якраз нині, кажуть ужгородці, останній день такого буйного цвіту. Але є вихід – у гірських районах Закарпаття холодніше, тож і сакура там ще й не починала цвісти. Свалявські, воловецькі та перечинські сакури можна побачити ще до 25 травня. А міжгірські та рахівські – ще пізніше – аж до 1 червня.
Бузок на Херсонщині
Сезон цвітіння бузку на Півдні – у розпалі. Усе навколо перетворюється на суцільну фотозону. Великі та маленькі, старі та молоді кущі квітнуть скрізь і радують перехожих. У селах та дачних кооперативах на Херсонщині є цілі бузкові вулиці. Руки самі тягнуться за букетом. Останні 20 років, через глобальне потепління, бузок квітне все раніше і раніше. Зазвичай на Півдні його квітнення закінчується вже у квітні. Але цьогоріч весну затримали холодні атлантичні циклони. Сезон квітнення бузку короткий. Тож поспішайте відшукати квітку з п’ятьма пелюстками. Адже люди з давніх часів вірять, якщо таку знайти й з’їсти – виконається бажання.
Тюльпани на Київщині
І за кількадесят кілометрів від Києва – місце справжнього квіткового паломництва, сотні гектарів парку тюльпанів. Тут є навіть ті, які ще не ростуть у Нідерландах. І щоби потрапити сюди, люди вишиковуються в довжелезну чергу. У якийсь момент нам здається, що їй не видно кінця. Одні потроху відцвітають, інші тільки готуються розпуститися. А загалом квітнути тюльпани будуть іще близько двох тижнів.