Сьогодні Іллін день — це свято на честь біблійного пророка Іллі, який має велике значення для православних християн і слов'янських народів. В день пам'яті пророка не дозволяється працювати, традиційно проводять богослужіння і молитви, готують багаті частування.
«На Іллю зима з літом бореться». «На Іллю до обіду літо, після обіду — осінь». «Ілля жнива зачиняє, літо кінчає».
У народі цей день вважається стиком двох сезонів, закінчується тепле літо і починається осіння прохолода. До цього дня обов'язково закінчують сінокіс і потім переходять до жнив. «Хто потрапив у цей день під дощ, той запасся здоров'ям на весь рік». Дощова вода в цей день незвичайна, вона здатна вилікувати і змити з людини негаразди. Якщо в Ільїн день падає дощ, то на дощову воду збирають і зберігають, використовуючи її як цілющу.
В полі та на городі не працювали, так як зусилля будуть марними — вважалося, що урожай може згнити, плоди і листя опадуть і зів'януть, сіно згорить, худобу загризуть вовки. Зате можна займатися пасікою, так з бджолиного воску робляться церковні свічки.
«До Іллі люди купаються, а після нього з річкою прощаються». «З свята Іллі вода все холодніше».
Вважається, що купатися в Ільїн день і після нього не можна, причому пояснення цієї заборони є різні. Хтось каже, що пророк, опустив у воду шматочок льоду і після купання можна сильно застудитися або на шкірі з'являться нариви. Інші розповідають, що воду осквернив водяний або рис, тому купатися небезпечно. Треті запевняють, що русалки і інша нечисть, яка з дня Івана Купала була на суші, знову ховається у воду, рятуючись від блискавок Іллі, і може потягти на дно тих, хто вирішив скупатися.
Сайт http://acc.cv.ua/