Це вирішили з’ясувати в Інституті аналітики та адвокації. Міський бюджет – кошти усіх, хто сплачує податки. Гроші з нього використовують для благоустрою міста та комфорту мешканців.
Наприклад: ремонтують переходи, реконструюють школи, будують спортивні комплекси.
- Наше завдання – провести моніторинг ефективності використання коштів міста їх розпорядниками (тобто виконавчим комітетом Полтавської міської ради та його управліннями чи відділами). – розповідає юрист ІАА Юрій Романов. – Досить часто доводиться чути, що ті чи інші статті бюджету є
недофінансованими. Однак, проблема полягає не стільки у наявності повного фінансування, скільки в ефективному та раціональному використанні вже виділених коштів.
Іноді, після завершення робіт, замовникам вдається зекономити гроші. У деяких випадках навпаки – роботи не можуть завершити через недофінансування. Іншими словами, дослідження допоможе «синхронізувати» зекономлені кошти з недофінансуванням.
- Бюджет 2018 року становить 3,2 млрд грн. – додає Юрій Романов. – Наша мета - допомогти розпорядникам максимально ефективно використовувати кошти платників податків, дослідивши як думку жителів, так і провівши моніторинг розподілу та використання публічних фінансів.
Також у його рамках спеціалісти обіцяють провести соціологічне опитування містян, щоб з’ясувати їх думку про те, куди, скільки та як слід використовувати кошти платників податків.
Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» за співпраці з Європейським Союзом у рамках проекту «Партнери по розширенню прав та можливостей». Зміст цього документу є відповідальністю виключно Інституту аналітики та адвокації у проекті PiE і ніяким чином не може сприйматися, як погляд Європейського Союзу
Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»