Цьогорічна зима прийшла на Україну рано і жалітися на відсутність снігу ніяк не можна, адже його висота б’є всі рекорди за останні роки. Зимових розваг у Лубнах теж побільшало: окрім традиційних, до списку додалися виготовлення фігур та казкових персонажів зі снігу, які мали місце як у дитячому парку ім. О.Донченка, так і на центральній вулиці міста, катання на сноутюбах в урочищі Лиса гора. Втім, найбільш затребуваним видом зимового спорту залишається льодова ковзанка на території стадіону «Центральний». Попри користь і задоволення від катання, майданчик також є об’єктом багатьох суперечок. Чому? Про це журналіст газети «Лубенщина» розпитала у директора установи Юрія Климченка.
Найперше, що турбує багатьох – чому зросла ціна за 1 годину катання ковзанами? В цьому сезоні вона становить 20 грн. Не сказати, що сума велика, але й це привід для обговорення.
- Я не хочу виправдовуватися і коментувати це, - говорить директор стадіону «Центральний» Юрій Климченко. – Скажу лише для порівняння, що вартість катання на ковзанах у Полтаві в ТЦ «Екватор» – 60 грн. за 45 хв. У сусідньому райцентрі Гребінка теж є ковзанка на території стадіону, яка працює всього з 16.00 до 19.00 (в той час як лубенська – з 10.00 до 21.00) і лише вхід до неї коштує 15 грн., а вартість катання за годину на нових ковзанах становить 30 грн., на ковзанах середньої зношеності – 20 грн. і на старих – 10 грн. У Пирятині на стадіоні «Ювілейний» теж відкрита ковзанка, яка працює з 14.00 до 21.00 і вартість катання така сама, як і в Лубнах – 20 грн. за годину. І ще один приклад: вартість катання на ковзанах на курорті «Буковель» – 300 грн. за 45 хвилин. Тому висновки робіть самі, наскільки наша ковзанка «дороговартісна».
- Я вважаю, що 20 грн. в наш час – це не ціна, - говорить лубенка, син якої в той час фігурує на ковзанці. – Якщо дитина хоче покататися на ковзанах, то вона отримає задоволення за будь-якої ціни. Ви тільки згадайте наше дитинство, тоді й таких умов не було. Добре, що тепер є ковзанка і діти мають можливість відпочити взимку.
А от на утримання льодового поля, як стверджує директор, йде чимало і коштів, і людської праці. Восени та влітку працівники стадіону заготовляли дрова для опалення приміщень, робили поточний ремонт кімнат для обслуговування відвідувачів, ремонтували старі та придбали нові ковзани, забезпечили сучасне освітлення та ін. Все це – кошти, які потрібно десь заробити. У свою чергу ковзанка дещо покриває витрати. Чимало витрачається на водопостачання, адже погодні умови не завжди сприяють, на електропостачання, на придбання паливно-мастильних матеріалів та запчастин для газонокосарок, бензопилок, електропилок та на інші потреби комунального спортивного підприємства. Цьогоріч бажаючих покататися на ковзанці і з користю провести час було хоч відбавляй. Відрадним є те, що люди приходили відпочивати сім’ями – і діти, і дорослі. Також приїздили далеко не з близьких куточків нашого району, наприклад, із с. Снітин. Великий потік відвідувачів спостерігався перед святами, та після них, навіть ковзанів не завжди вистачало. Тому вже цього року було придбано 24 пари ковзанів, особливо дитячих розмірів на загальну суму 10 500 грн. Втім, багато з них вже зламалося. Юрій Климченко коментує, що одна пара б/в такого взуття коштує 400-600 грн., а вартість нових у спеціалізованих магазинах 1200-1300 грн. Зараз в наявності до послуг лубенців більше двохсот пар ковзанів розміром від 26 до 46. А для тих, хто тільки вчиться кататися, закуплені пара ходунків. Спираючись на них, можна швидше потоваришувати з ковзанкою (оскільки немає відповідних бортиків, щоб триматися).
Окремою темою для пересудів стала ковзанка, яку цього сезону залили не посеред стадіону, а безпосередньо на гумове покриття – регапол. Відгуки стосувались того, що гума зіпсується і льодова поверхня за зиму її остаточно знищить. Проте директор стадіону говорить, що регапол є стійким до температурних перепадів і різних природних умов, а ділянка на футбольному полі, яку щорічно заливають, втрачає свою привабливість, жовтіє трава, бо ґрунт перенасичений водою.
Директор стадіону Юрій Климченко вдячний всім, хто стоїть на захисті зимового спорту, адже навіть за обслуговуванням ковзанки стоїть звичайна праця звичайних людей і її потрібно поважати. Суттєву допомогу по розчищенню ковзанки від снігу надають ЛК «ЖЕУ», КП «Чисте місто» і ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго», а також працівники стадіону, які часто без вихідних і відпочинку, вдень та вночі працюють над благоустроєм стадіону і ковзанки зокрема: Іван Пупко, Віталій Куліш, Вадим Рогач, Василь Пупко, Ірина Андрієвська, Наталія Возняк, Віра Фесенко, Анатолій Колесник, Сергій Голубін, Руслан Шкіль. І нехай лід буває не зовсім ідеальним, і нехай погода вносить свої корективи, проте з упевненістю можна сказати, що міська ковзанка зробила зиму багатьох лубенців яскравішою і трохи теплішою.
Юлія АНТОНЕЦЬ.