Музика, яку хочеться слухати: група "Міраж" на Лубенщині

Музика, яку хочеться слухати: група "Міраж" на Лубенщині

ВІА «Міраж» був створений у 1983 році. З’явився раніше, ніж популярний «Міраж». І довго не сходив з аматорської сцени району, оскільки виступав з популярними естрадними піснями того часу, які тільки-но з’являлися у культурному просторі країни. Учасники колективу грали на відомій дискотеці «клітка» в парку культури та  відпочинку, а тоді – парку для дорослих, по весіллях. І водночас працювали на виробництві, в установах та підприємствах. Тобто це був цілком аматорський колектив. Інструменти дістати було дуже  важко. І все ж діставали, ладнали, ремонтували, деякі навіть доводилося робити самим.

Тобто аматори-музиканти тоді були ще й майстрами на всі руки. Головне інструменти працювали.
Але йшов час, у кожного з’явилася сім’я, діти, а це  – турботи. І на деякий час колектив зник з культурного життя.
Втім це не означає, що він остаточно розпався. Набагато пізніше «Міраж», як уже йшлося, відродився у новому складі. У нинішньому колективі зі старожилів «Міражу» грає ударник Володимир Копаніцин. Це та людина, яка була біля витоків колективу. Звісно, нинішній «Міраж» відчутно помолодшав. Зараз в колективі грає різновікова категорія. Найстаршому учаснику 63 роки, наймолодшому 14. Це п’ять музикантів, два вокалісти і звукооператор.
Нинішній ВІА «Міраж» діє при Засульському будинку культури. Керівником колективу є його старійшина Володимир Копаніцин. Тому що він належав до першого складу. А уже в наш час був ініціатором його відродження. Оскільки колектив аматорський, то кожен з учасників займається професійною діяльністю окремо. Клавішник  Дмитро Васильченко – рятувальник, наймолодший учасник Валерій Васильченко – його син, школяр. Бас-гітарист Віктор Терець – ремонтник, займається приватними  ремонтами. Ударник Володимир Копаніцин – пенсіонер, колишній водій, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, сологітарист Олексій Білокур – теж пенсіонер. Колись займався фермерством.
У складі «Міража» два вокалісти: Сергій Слинько (його добре знають Лубнах як весільного музиканта, зараз працює інженером у Першій гімназії ім. М.Номиса) та Інна Сизоненко – провідний бібліотекар Публічної бібліотеки ім. В.Малика. І Сергій Усков – незмінний звукооператор. Він професіонал своєї справи, який співпрацює з  багатьма колективами. Втім «Міраж» зміг залучити Сергія до співпраці і міцно тримає в своїй орбіті. Кожен з учасників є фанатом вокально-інструментального  мистецтва. Адже двічі на тиждень після роботи збиратися на репетиції, займатися по три години – не кожен витримає.
До повномасштабного вторгнення учасники ВІА «Міраж» більше виконували пісні 80-90-х років, в тому числі й російськомовні. Після повномасштабного вторгнення перейшли повністю на українську музику. Тобто у репертуарі мають твори від українських народних пісень, але в сучасній обробці, до естрадних пісень минулих  десятиліть і теперішнього часу.

Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну майже половина репертуару «Міража» – на військову тематику, патріотичного звучання. Є як сучасні пісні про війну, так і про матерів, які чекають синів, про загиблих воїнів. Тобто дуже часто на концертах після хвилини мовчання виступають саме учасники ВІА «Міраж», бо мають твори потрібної тематики. В числі інших вивчили пісню заслуженої артистки України, землячки з Лубенського укрупненого району Олени Білокінь «Журавлі». Вона дуже гарно звучить і зачіпає душу.
ВІА «Міраж» залюбки бере участь у благодійних концертах. Влітку здійснили міні-тур по двох селах Піски і Литвяки, де зібрали більше 10 тисяч гривень. Кошти віддали
волонтерам – благодійному фонду «Честь і совість», очолюваному Оксаною Каневською. Вони пішли на матеріали для виготовлення маскувальних сіток для наших хлопців – воїнів ЗСУ. Це маленька допомога, але  приємно, що вона була. Також постійно виступають і в Засульськомубудинку культури, де всі концерти, що проводяться, – благодійні. Тому самодіяльні артисти не відмовляють жодній благодійній організації, хто запрошує, взяти участь з виступом в концерті.
У мистецьких конкурсах учасники вокальноінструментального ансамблю участь поки не беруть. Окремішньо, може й так, але колективом – ні, поки що соромляться, а можливо, навіть недооцінюють себе.
Втім попит на живу інструментальну музику, на виступи у суспільстві є. Він більший на рокові колективи. Тому що це – нічні клуби, це паби, інше. Оскільки miras.pngсаме там
нині гуртується молодь – головні споживачі року. У «Міража» глядацька аудиторія трохи інша, різновікова, тому виступи колективу проходять більше по району. А відтак,
сприймаються пісні від жартівливих до ліричних, які люблять покоління 40, 50 і навіть 60 плюс років.
Якщо це благодійний рок-вечір, який не так давно проходив у залі на другому поверсі у Засульському Будинку культури, то там було більше молоді, а тому і виконня творів – рокове, жартівливе. Тобто репертуар вибирається по глядачеві.
Перспективи ВІА «Міраж» полягають у прагненні розвиватися далі, працювати над репертуаром. Представники старшого покоління колективу уже зараз замислюється над тим, що потрібно залучати молодь. Тобто шукати собі заміну. Адже рано чи пізно вони підуть. І не хотілося, щоб гурт удруге занепав, зник безслідно.
Отож, як у «Фрістайлу» є «Діти Фрістайлу», так і у ВІА «Міраж» існують плани зробити «Дітей Міража». Але це, віриться, далека перспектива!

Олександр МІЩЕНКО
Знімки з особистого
архіву
Інни СИЗОНЕНКО

Календар свят

Липень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
День архітектури України
День слідчого
2
День податківця України
34
День судового експерта
56
День Військово-морських Сил Укpаїни
День військ ППО Збpойних Сил України
7
День пpацівника природно-заповідної справи
891011
Всесвітній день народонаселення
12
Всесвітній день бортпровідника
13
День рибалки
1415
День Української Державності
16
День бухгалтера
1718
Міжнародний день Нельсона Мандели
1920
День працівників металургійної тa гірничодобувної промисловості
2122232425
День системного адміністратора
2627
День флота України
День працівників торгівлі
28
День Української Державності
Міжнародний день боротьби iз вірусними гепатитами
День PR-спеціаліста
293031   

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!