З 1 січня 2024 року почала працювати Програма медичних гарантій–2024: що з тарифами та коефіцієнтами за медичні послуги?
Бюджет ПМГ–2024 становить понад 159 млрд грн і охоплює всі основні види медичної допомоги. Тарифи, за якими НСЗУ сплачуватиме медичним закладам у 2024 не зменшені:
Переглянуто базову ставку в хірургічних пакетах, яка становить 8 735 грн, та переглянуто деякі коефіцієнти діагностично-споріднених груп (ДСГ). Також впроваджено нові групи залежно від послуги при операціях високої складності.
За реабілітацію в стаціонарних умовах базова ставка за пролікований випадок становить 19 769 грн. Однак за послуги з реабілітації найвищої складності НСЗУ сплачуватиме понад 41 тис грн. За послуги з реабілітації високої складності (наприклад інсульт у післягострий період) — понад 31 тис грн.
За послуги з трансплантації НСЗУ сплачуватиме залежно від трансплантованого органа. Наприклад, за послуги з трансплантації серця НСЗУ сплачуватиме понад 2 млн грн, а за трансплантацію легень — понад 2,6 млн грн.
Ставка за новим напрямом ПМГ–2024 лікування безпліддя становитиме 60 324 грн за один повний цикл.
За пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя», оплата за яким здійснюється за надану послугу, за кожну з яких медзаклади отримуватимуть 10 820 грн.
За одним з найвищих тарифів у ПМГ оплачуватиметься медична допомога новонародженим, у тому числі за проведення хірургічних операцій. У 2024 р. змінені підходи в частині оплати медичної послуги шляхом впровадження 16 груп складності та встановлено відповідні коефіцієнти складності випадку, які застосовуються до базової ставки, яка становить 8735 грн.
Так, за лікування малюка з масою тіла 2500 г або більше, з гестаційним віком 37 повних тижнів і більше заклад отримає 13 189 грн. Тоді як за хірургічне лікування передчасно народженого малюка з масою при народженні менше ніж 750 г — понад 551 тис. грн
Тариф за медичну допомогу при пологах — 15 137 грн. А для закладів, які надаватимуть комплексні медичні послуги матері й дитині, тариф становить майже 20 тис. грн.
Збережено також і тарифи на лікування онкологічних захворювань. За хіміотерапевтичне лікування одного пацієнта упродовж року заклади отримуватимуть 36 тис. грн, а за лікування однієї дитини — до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань — 74 тис. грн.
Крім того, програму реімбурсації «Доступні ліки» планується розширити за переліком ліків за напрямом розлади психіки та поведінки.
Telegram канал Профспілки медиків!