Днями у приміщенні Комунальної Лубенської центральної міської лікарні було відкрито рентген-кабінет, якого дуже чекали як медики, так і пацієнти. Обладнання, а це сучасний цифровий рентген апарат, був придбаний за кошти міського бюджету. Також з міського бюджету профінансували ремонт приміщення, в якому він встановлений.
Головний лікар КЛ ЦМЛ Сергій Наталенко наголосив перед тим як перерізати символічну червону стрічку: «Питання по заміні рентген апарату виникло давно. Дякуючи депутатам, зокрема, Івану Карпцю, який постійно порушував це питання перед колегами по міській раді, міському голові Олександру Грицаєнку, коли виникла можливість виділити кошти (а це не багато, не мало 2 млн. 200 тис. грн.) був придбаний новий рентген апарат. У процесі виготовлення апарату депутатська комісія на чолі з Наталею Сухонос відвідували завод. Для облаштування рентген-кабінету міська рада додатково виділила 700 тисяч грн. Адже це режимний кабінет, до якого є певні вимоги. Матеріали, які використовувалися досить дорогі. Деякі з них прибули із далекого і ближнього зарубіжжя, тому ремонт приміщення дещо затягнувся у часі. Але тепер можемо сказати, що все зроблено згідно проекту. У кабінеті здійснюється контроль температури повітря, надійно захищені від опромінення кабінети, де знаходиться лаборант, сусідні приміщення. Провели також навчання фахівців, які працюватимуть на апараті.
Відтак лікар-рентгенолог Тетяна Луценко разом з міським головою перерізала червону стрічку і кабінет відкрили.
Як запевняють лікарі, цей апарат дозволить більш якісно проводити обстеження та здешевить сам процес рентгенографії (рентген обстеження). Тому що затрати на реактиви, на плівку досить коштовні. А новий рентген апарат дозволяє зробити це дещо іншим шляхом, хоча не виключається можливість використання рентген плівки.
Лікар-рентгенолог Тетяна Луценко розповіла про саме обладнання та його роботу. вона повідомила, що встановлений рентген апарат з цифровою обробкою зображення. Це дуже зручно, адже його можна використовувати як на плівку, так і в цифровому зображенні. Пацієнти обслуговуються цілодобово. Рентген апарат робить знімок, зображення іде на монітор комп’ютера рентген лаборанта, потім на монітор лікаря-рентгенолога. Це зображення можна деталізувати: збільшити, зменшити. Виокремити з нього, наприклад, зображення проблемної ділянки легенів і можна з ним робити, що завгодно, щоб поставити точний діагноз. Можна отримати знімок роздрукований на фотопапері, або скинути його на диск. Для цього пацієнт повинен прийти зі своїм диском. Безкоштовно обслуговуються ургентні пацієнти з травмами небезпечними для життя і т.д. за направленнями лікаря.
Присутнім на відкритті рентген-кабінету журналістам фахівці продемонстрували як сам апарат, так і його можливості. А вони досить потужні. Можна робити знімки як у горизонтальному, так і вертикальному положенні, залежно від того яка мета переслідується, які органи потрібно обстежити: органи грудної клітки, черевної порожнини,здійснити рентгенограми кінцівок і т.д. Якість зображення, звичайно, набагато краща.
Працівники працюють у пультовій. Тут захисна стіна, стеля згідно вимог, також двері з еквівалентом захисту 5, скло оглядового вікна теж захисне. Лаборант працює у фотолабораторії і не знаходиться під дією впливу опромінення. Все здійснюється за допомогою пульту управління, за допомогою якого робить знімок. Для пацієнтів у черзі зовні кабінету над дверима знаходиться лампа – не заходити, яка вмикається під час роботи рентген апарату.
Міський голова Олександр Грицаєнко задоволений рівнем виконання ремонтних робіт, роботою нового рентген апарату – гордості лубенської медицини. «Це велика допомога в роботі всієї лікарні, тому що без цього апарату неможливе функціонування системи охорони здоров’я міста, - сказав він. - 3 млн. грн. з міського бюджету витрачено на те, щоб було зручно для роботи лікарів і обстеження пацієнтів. І вже є перший результат: протягом короткого часу через новий рентген кабінет пройшло півтисячі лубенців.
Крім того приміщення рентген-кабінету – це перший крок у реконструкції приймального відділення майбутньої лікарні. Адже Лубни визначені центром госпітального округу, одного з чотирьох у області. А отже, потрібно працювати і мислити перспективу. Думається, що з цим приміщенням влада і медики вгадали. Питання вирішене, тож слід рухатися далі.
Олександр МІЩЕНКО.
Знімки автора.