Анатолій Тітенко: залучити інвесторів і не допустити занепаду села

tarandynci 24012019 1Минулий рік був багатим на події: свої корективи вносили держава, люди і навіть природа. Все це так чи інакше вплинуло на життя сіл, містечок, мегаполісів. І якщо останні прийняли зміни швидше за інших, то найменшим населеним пунктам щоразу потрібно було доводити свою спроможність виживати і успішно діяти. Про реалії сьогодення, проекти, які вдалося реалізувати в минулому році, та перспективи на 2019 рік говорили із Тарандинцівським сільським головою Анатолієм Тітенком. 

- Підсумовуючи минулий рік, що Ви можете про нього сказати? Чим для Вас особисто і для громади він позначився?

- Охопити вдалося багато, виконали більшість із того, що було заплановано. Дещо не  встигли, але це не значить, що ми про це забули. Працюємо, не збавляючи темпів. Звісно, в наші плани втрутилася природа: навесні погодні умови були нестабільними, ми зазнали паводку, влітку збитків завдали буревії, а нині боремося зі сніговими заметами – щоб села були доступні для під’їзду будь-якого транспорту. Як керівник, я вважаю, що будь-яку ситуацію можна вирішити завдяки тісній співпраці людей, які проживають тут, із залученням кваліфікованих кадрів, профільних організацій, районної влади. Ми використовуємо наявні зв’язки і на сьогодні це дійсно важливо! Безмежно вдячний Лубенській філії ТОВ «Райз-Схід» на чолі з керуючим відділенням Олегом Панченком, керівнику ТОВ «Колос-Богодарівка» Олександру Горенку,  очільнику ТОВ «Сервісагро-Полтава-Плюс» Євгену Лубенцю, директору ТОВ «Національний колорит» Артуру Маркаряну. Всі вони допомагали технікою, підтримували матеріально, не відмовляли. Похвально, що й населення не лишається байдужим: долучилися і фермери-одноосібники брати Хом’яки, і звичайні громадяни.titenko 24012019 2

- Що саме не вдалося завершити у минулому році і в якому напрямку плануєте працювати далі?

- Наразі ми ще повністю не встигли охопити вулиці освітленням, лишилося 4 вулиці по сільській раді, але це питання я тримаю на контролі і найближчим часом ми його успішно вирішимо. Відтак, вуличне освітлення буде в кожному населеному пункті нашої сільської ради. Плануємо також зробити ремонт дороги Тарандинці-Губське: зі свого бюджету виділяємо кошти, а також звернулися за сприянням до народного депутата Руслана Богдана. Останній неодноразово допомагав нам минулого року, тож ми підтримуватимемо зв'язок і надалі. В планах – зробити зону відпочинку на ставку, обладнати соціальний гуртожиток в селі Губському для пенсіонерів та одиноких громадян. В цьому році плануємо також підтримувати нашу культуру, бо, як показує практика, її осередки на селі необхідні для населення. В межах фінансових можливостей ми модернізуємось: закуповуємо необхідну комп’ютерну техніку, проводимо Інтернет. Бюджет на цей рік становить більше 3 млн., але обов’язково потрібно думати над тим, як не лише витрачати кошти, а й залучати їх.

- У вас доволі дружний колектив – Ви неодноразово наголошуєте на цьому. А ще до Вас з повагою ставляться односельці. Як гадаєте, в чому успіх таких відносин?

- Про свій колектив я можу говорити довго і все тільки хороше. Потрібно об’єднувати людей, показати їм гарний приклад і тоді вже вони самі переймуть цей досвід. Якщо я небайдужий до проблем громади, то й громада відчуває відповідальність за добробут свого села. Втім, і без сторонньої підтримки не обійтися: вдячний депутатському корпусу, членам виконкому, раді ветеранів, всім, хто небайдуже ставиться до тих питань, які ми розглядаємо і які є життєво необхідними на сьогодні. Також дистанційно ми працюємо з юристом, адже до виконання будь-якої справи потрібно підходити ґрунтовно, не відступаючи від чинного законодавства.

- Створення комунального підприємства – це міф чи реальність для громади села?

- Сподіваюся, що впродовж року це для нас стане цілковитою реальністю. Наприкінці 2018 р. я зустрічався із сільськими головами Духівської та Біївської сільських рад і метою такого зібрання стало питання створення спільного комунального господарства «Затишне село». Ми вже маємо на руках попередній статут, в якому прописана діяльність вказаної організації. Тож найближчим часом плануємо спільно працювати в цьому напрямку. Я вважаю, що для нас це важливий і необхідний крок. Також ми заручились підтримкою компанії «Кернел» та ТОВ «Райз-Схід» – вони допоможуть технікою. Хочу вже зараз відзначити працівників-комунальників Романа Назарця, Віталія Богинича, Тетяну Запорожченко, Василину Корнієнко, які старанно виконують роботи з благоустрою території населених пунктів. Кооператив «Світанок 1» на чолі з Леонідом Кондратенком теж заслуговує на повагу від мене та односельців.

- Цьогорічна зима позначилася великою кількістю опадів. Як ви боретеся зі снігом і чи своєчасно розчищаєте дороги та вулиці?

- Багато снігу – це можливі паводки навесні, що теж малоприємно. Але якщо брати до уваги, що наша сільська рада, як і більшість, віддалена від центральної траси, то працювати над розчищенням вулиць маємо завжди оперативно, щоб не допустити блокування шляхів. Нам допомагає в цьому ТОВ «Райз-Схід»: працівники на тракторах Петро Провора, Олександр Онищенко, Богдан Косяк з ентузіазмом працюють вдень і за потреби вночі.titenko 24012019 1

Влітку теж роботи вистачає, потрібно тільки правильно організувати все. А буває, відкриваю вікно, дивлюсь, а діти гасають на спортивному майданчику…В мене аж душа радіє. Спортивне життя на селі – це альтернатива для дорослих і малих, це власне здоров’я, розвантаження, врешті – корисне проведення часу. Спортсменів маємо активних, в нас постійно відбуваються різні турніри, змагання, та й самі хлопці й дівчата беруть участь у спортивних заходах району та області. Координує спортивну ланку Володимир Сидоренко – він же не лише педагог, а й районний депутат.titenko 24012019 3titenko 24012019 4

- Яким Ви бачите майбутнє на селі?

- Наше головне завдання в усі часи – залучити інвесторів у село, знайти кошти, аби село розвивалось і ні в якому разі не занепадало. Дякую за розуміння голові Лубенської РДА Тетяні Качаненко, голові районної ради Григорію Угляниці та депутатському корпусу, обласним депутатам – Ларисі Сухопар, Владиславу Мостовенку, народному депутату Руслану Богдану. Якщо ми будемо єдині у вчинках і матимемо спільну мету, то наш край процвітатиме і розвиватиметься.titenko 24012019 5

Розмову вела Юлія АНТОНЕЦЬ.

Знімки з архіву сільської ради.

 

Календар свят

Червень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1
Міжнародний день захисту дітей.
2
3456
День журналіста.
789
Міжнародний день друзів.
10111213
Вознесіння Господнє.
14
Всесвітній день донора.
1516
1718
День батька.
192021
День літнього сонцестояння.
2223
Трійця, Зелені свята (православні).
24
Іменини Івана.
25262728
День Конституції України.
29
Іменини Петра і Павла.
30

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!