27 листопада виповнилося 160 років від дня народження української письменниці Ольги Кобилянської.
Ольга Кобилянська - найвідоміша українська авторка Буковини, людина всебічних інтересів: читання, малювання, музика, театр, верхова їзда - і це ще не повний перелік захоплень письменниці. В її характері дивом поєднувались ніжність і сміливість, мрійливість і пристрасність, розважливість і відчайдушність.
Ольга Кобилянська ( полька по батькові і німкеня по матері) народилася 27 листопада 1863 року в містечку Ґура - Гумора Австро- Угорської імперії на Буковині, нині Румунія.
Її освіта обмежилася чотирма класами звичайної народної школи. Подальші глибокі знання здобула самоосвітою. У 1891 році з родиною переїхала до Чернівців, де мешкала до кінця життя.
Однією із проблем, які глибоко хвилювали Ольгу Кобилянську, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя.
У її творчому доробку 8 повістей та романів, 43 новели та оповідання, низка статей та доповідей.
Першу україномовну повість надрукувала 1895 року у часописі "Зоря".
Письменниця стала першою в історії української літератури авторкою,яка відобразила образ української жінки абсолютно по- новому: це була не забита, пригноблена селянка , а інтелігентка, жінка, яка прагне до знань, освіти, яка виступає за рівноправність у суспільстві між жінками та чоловіками. Особливо яскраво такі жіночі персонажі виписані у творах "Царівна", "Аристократка", "Людина".
1896 року був опублікований її твір "Царівна". Завдяки цій повісті з творчістю Ольги Кобилянської познайомилася Леся Українка. Згодом їх творчі стосунки переросли у дружбу.
Упродовж наступних років Кобилянська видає ще декілька повістей, серед яких соціально - психологічна повість "Земля"( 1902 ), у якій авторка майстерно змалювала різні характери героїв.
Цього року відзначає ювілей поетична повість письменниці "В неділю рано зілля копала" ( 1908 ) - 115 років від часу створення.
Твори Ольги Кобилянської видавали та перекладали німецькою, чеською, польською. Її ім'я було добре відоме в Європі.
З початком Другої світової війни румунська влада встановила нагляд за письменницею і готувала судову розправу, проте не встигла. Померла Ольга Кобилянська у 1942 році в Чернівцях.
Девізом життя Ольги Кобилянської були слова: ' Що люблю, люблю вже навіки ".
"У її творах тонкі обрисування людської психіки, глибокий аналіз і знання людської душі ". ( Г. Хоткевич).
"Ми й сьогодні приходимо до творчості Кобилянської по естетичну насолоду і знання жіночого характеру, адже ж вона створила цілу енциклопедію жіночої душі " ( С. Павличко).
Філія №6 Вищебулатецька сільська бібліотека