Інформаційним приводом прес-конференції генерального директора ТОВ «Лубенський молочний завод» Володимира Дороша, що відбулася днями, було поширення неправдивої інформації у мережі Facebook щодо невиплати заробітної плати працівникам ТОВ «Лубенський молочний завод». Це обурило не лише власників ТМ «Гармонія», а й трудовий колектив заводу. Тож Володимир Миколайович просто не міг не відреагувати на факт паплюження честі та ділової репутації одного з найкращих молокопереробних підприємств Полтавщини.
Прес-конференція відбулася у конференц-залі ТОВ «Лубенський молочний завод» і викликала велику зацікавленість з боку засобів масової інформації не лише м.Лубни, а й Полтавської області.
Найперше Володимир Дорош подякував присутнім журналістам за увагу до підприємства, його роботи, соціальних ініціатив та привітав усіх з Новорічними і Різдвяними святами. Відтак перейшов до головної теми: після нового року у соціальних мережах набула поширення неправдива інформація про те, що на заводі буцім-то не виплачена заробітна плата. Інформація була поширена людиною, яка навіть не працювала на підприємстві. А оскільки у цій неправді паплюжиться честь трудового колективу заводу ТМ «Гармонія» його генеральний директор Володимир Дорош просто не міг залишатися осторонь.
Тож він спростував інформацію про невиплату заробітної плати, наголосивши на тому, що вона була виплачена завчасно, напередодні свят з тим, щоб працівники заводу могли підготуватися до нового року та Різдва, купити подарунки для дітей та все необхідне. Крім того на підприємстві ніколи не існувало заборгованості, в тому числі зі сплати податків усіх рівнів. А вони, до речі, немаленькі. Так, не секрет, що у 2018 році ТОВ «Лубенський молочний завод» заплатив у бюджет міста близько 18,5 млн. податків. Із них податок із заробітної плати склав 8 млн. грн., що становить близько 10% загальних податкових надходжень м.Лубни. Тож якби таких підприємств, як ТОВ «Лубенський молочний завод» було хоча би 10 була б зовсім інша ситуація з бюджетом. А отже, набагато розвиненішою була інфраструктура Лубен.
– Молокозавод не лише вчасно і в повному обсязі виплачує заробітну плату, а і є одним з бюджетоутворюючих підприємств міста. Адже сплачує всі види податків, в тому числі податок на прибуток. Ця інформація відкрита. Її можна легко перевірити, – підсумував Володимир Дорош.
А також запевнив, що моральна відповідальність перед колективом заводу не дає йому права промовчати. Цей факт буде не лише відповідно оцінений, а й винні у розповсюдженні неправдивої інформації будуть притягнуті до відповідальності. Адже ми живемо у демократичній державі, де кожен має захищати свої права і ділову репутацію, а отже, нести відповідальність за поширювану інформацію.
Крім того Володимир Дорош поділився планами на майбутнє. А вони досить великі. Це і реконструкція на ТОВ «Лубенський молочний завод», яка продовжується. Вона проводиться планово, системно. Це і розширення зовнішньоекономічної діяльності. Робота ведеться у напрямку розширення ринків збуту продукції, причому в більших масштабах, ніж було досягнуто у 2018 році.
Повертаючись до планів на майбутнє, в цілому Володимир Дорош наголосив, що на площах Комбінату будівельних матеріалів планується запуск млина з тим, щоб виготовляти якісне борошно, яке нині користується попитом за кордоном. Взагалі Україна повинна переробляти зерно, а не вивозити сировину – така позиція генерального директора ТОВ «Лубенський молочний завод».
У підприємства є прекрасні партнери за кордоном. Адже ТОВ «Лубенський молочний завод» одне з небагатьох підприємств міста, якщо не єдине, продукція якого експортується у країни далекого зарубіжжя. Практично все масло, яке виготовляють на молокозаводі, відправляють за кордон і завдяки цьому мають можливість розвивати інші напрямки виробництва. Тож постулат: якісна продукція визначає попит, тут діє безвідмовно.
Важливою складовою роботи підприємства є інвестиція в кадри! Як наголосив генеральний директор ТОВ «Лубенський молочний завод» Володимир Дорош, уже сьогодні на багатьох підприємствах міста відчувається кадровий голод. Є величезний попит на фахівців робітничих та інженерних професій. А через десять років ситуація з цього питання буде взагалі критична. Бо як би хто того не хотів – люди старіють. А замінити висококласного інженера буває просто ніким. Тому вже зараз на підприємствах, що думають про майбутнє, намагаються створювати умови, які б стимулювали молодь до здобуття затребуваних професій.
– Я завжди казав батькам: звертайте увагу на робітничі спеціальності, а не з підготовки юристів, менеджерів та інших нібито престижних професій з гучними назвами, тобто на професії, які приведуть людей до заводської прохідної. Україна рано чи пізно почне розвивати власне виробництво, а не лише торгівлю сировиною. Тому там, де працюють підприємства, існує реальна перспектива. А буде затребувана спеціальність – буде достойний заробіток, можливість утримувати сім’ю. Молоді люди нормально працюватимуть, отримуватимуть заробітну плату. Зокрема, як на ТОВ «Лубенський молочний завод», де вже зараз діє програма для залучення молодих спеціалістів «Майбутнє з Гармонією», в рамках якої підприємство співпрацює з вищими навчальними закладами Полтави, Києва, інших міст. Таким чином молоді люди, які не мають можливості здобути вищу освіту в силу тих чи інших обставин можуть укласти догорів з ТОВ «Лубенський молочний завод», який фінансуватиме їх навчання з необхідної на підприємстві професії і потім працевлаштує випускника у себе на виробництві. В нинішньому році заплановано реконструювати колишній гуртожиток в с.Засулля під малосімейні квартири з тим, щоб мати можливість надати молодим спеціалістам та їх сім’ям житло.
Зараз на підприємстві організовуємо відділ зовнішньоекономічної діяльності. Де знайти фахівців для роботи? Змушені запрошувати професіоналів з-за кордону. Люди приїздять з усього світу у повному сенсі цього слова: з арабських еміратів і т.д. Це тому, що не можуть знайти фахівця в Лубнах. А хотілось би, щоб на цих посадах працювали наші жителі.
Економічний розвиток дає поштовх для розвитку соціальних проектів. Для ТОВ «Лубенський молочний завод» це зокрема Центр дозвілля «Гармонія», який відвідують сотні дітлахів. Якщо бути точним, то 280 дітей і 56 дорослих. Напередодні нового року пройшли відкриті показові уроки для батьків (на кожному такому уроці збиралися понад 100 гостей). І хоч викладачі дуже переживали, але тим не менше діти показали високий рівень підготовки і він вражає. Є різновікові хореографічні групи. Є групи для малюків по 4 рочки. Вони теж зробили костюмовану вечірку показували свої елементи. Та що важливо Центр дозвілля відвідують не лише діти працівників заводу (їх 140 – половина), а й діти жителів міста і окремих населених пунктів району. Вони також мають можливість долучитися до естетичного виховання.
– Підприємствам завжди треба уміти поділитися своїм щастям, своєю удачею. Якщо з цих дітей хоча б один стане артистом з великої букви – це того вартує, – наголосив Володимир Дорош. – Вважаю, таким чином ми повинні популяризувати своє місто і доводити всім, що Лубни – це одне з кращих міст Полтавщини. Тому все знаходиться в наших руках. Крім того активно діє спортивний клуб. Волейбольна команда «Фаворит» грає у суперлізі і, віриться, що вона себе покаже з кращого боку. Наступний соціальний проект – будівництво спортивного комплексу і басейну в місті Лубни.
Володимир Миколайович висловив переконання, що спортивний комплекс буде обов’язково побудований. А волейбольна команда «Фаворит» отримає прекрасну базу для проведення тренувань та ігор в Лубнах.
– Впевнений, що ми реалізуємо плани, які намітили, – сказав він. – Ми обов’язково повинні звертати увагу на соціальну ситуацію в країні, на соціальні проекти. Соціально відповідальний бізнес – це бізнес, який має величезні перспективи у майбутньому.
Також ТМ «Гармонія» часто допомагає людям, особливо дітям, які потрапили у складні життєві обставини, пов’язані з хворобою, травмами. Підтримує родини, у яких трапилося горе. Неодноразово допомагали місту під час поховання загиблих воїнів АТО, надання матеріальної підтримки родинам загиблих.
Продовжують традицію підтримки людей, які раніше працювали на заводі, віддали йому свої сили та частину життя, створили базу підприємства. Вони будували і розвивали виробництво. Тож нинішні працівники вдячні їм за подвижницьку працю в ім’я сьогодення. Зокрема, у 2018 році видано молочних пайків на суму понад 30 тисяч гривень, а на початку нинішнього молочні набори отримали 128 пенсіонерів.
– Якісна продукція, не зважаючи на те, що б там не говорили, що б не писали, залишається продукцією, яка користується попитом, – переконаний Володимир Дорош. – І цим сказано все. ТМ «Гармонія» – одна з кращих торговельних марок в Україні, тому що завдяки титанічній праці трудового колективу, тих, хто працював протягом усіх 80-ти років його історії, випускається натуральна молочна продукція. Адже в першу чергу її споживають діти. Горджуся торговельною маркою «Гармонія», горджуся трудовим колективом. Тож незважаючи на всі негаразди, бачу своє майбутнє і майбутнє своїх дітей тільки в державі Україна. А майбутнє країни – в дітях. Тому і відкрив Центр творчості. Роблю це тому, що маючи можливості, вважаю обов’язком допомогти не лише дітям працівників, які працюють на наших заводах, а й іншим гармонійно розвиватися. Переконаний, що навіть у капіталістичній державі кожній дитині, незалежно від матеріального стану її батьків, ми повинні давати можливість вийти в люди.
Насамкінець Володимир Дорош побажав всім миру, злагоди, розуміння і щоб незалежно від політичної складової нашого життя, зусилля її громадян були спрямовані на розбудову держави Україна.
Олександр МІЩЕНКО.