Чому сьогодні потрібно поклонитися своєму будинку

ioan ignatij 020120192 січня в православ'ї відзначається день пам'яті учня Іоанна Богослова священномученика Ігнатія Богоносця і праведного протоієрея чудотворця Іоанна Кронштадтського. За народним календарем дата отримала назву день Ігнатія, інформує Ukr.Media. Ігнатій з’явився на світ в Антіохії. Коли він був немовлям, Ісус брав його на руки, після цього випадку, за однією з версій, майбутній єпископ Антіохійський і отримав прізвисько Богоносець. Інша версія свідчить, що таке прізвисько означає «носити Божественного духа».

Про життя Ігнатія відомо небагато. Він є першим великим християнським письменником з неєврейського середовища і неєврейського походження. Так як грецька мова його послань недосконала, є припущення, що він був сирійцем. Ігнатій відомий як автор семи послань, які дійшли до нас. Вони були написані ним в період подорожі під вартою в Рим, де він постраждав за Христа в 107 році. Його кинули на арену до левів.

Ще 2 січня вшановується пам’ять праведного протоієрея і чудотворця Іоанна Кронштадтського, що з’явився на світ 31 жовтня 1829 року у селі Сура Архангельської губернії в бідній благочестивій родині. Народився він слабким, тому в день народження його хрестили і нарекли на честь преподобного Іоанна Рильського. Його предки по батькові протягом як мінімум 350 років були священиками.

Обряди й традиції цього дня

День Ігнатія на Русі ще називали «гостьовик», було прийнято ходити в гості до родичів, сусідів, друзів або влаштовувати прийом у себе вдома. Особливо в цей день шанують батьків, обов'язково треба їх провідати. У наш час нічого не заважає дотримуватися такого давньоруського звичаю - тривають новорічні канікули і саме час відправитися в гості.

Наші предки вважали, що 2 січня треба кинути птахам жменю насіння, чи зерна і при цьому сказати: «Я вас, пташки, погодую. А мене Господь Бог нагодує. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь». Вірили, хто так зробить, того Бог ніколи не залишить у важкі хвилини, і не дасть відчути, що таке голод. Зараз багато людей взимку ставлять на балконах годівниці, підгодовують синиць, можна вимовляти цю змову кожен раз, коли будете сипати птахам насіння.

Сьогодні обов'язково поклоніться своєму рідному дому

За народним повір'ями в день Ігнатія треба вклонитися до землі рідного дому. Так людина показує, наскільки почитає те місце, де народилася і виросла. Будинок - це найголовніший символ родини. Він немов хранитель традицій роду, скільки людей і різних подій побачив - від появи на світ нової людини до відходу в інший світ.

Зверніть увагу, що вклонитися треба не тільки самому будинку, але і всім господарським будівлям, якими користуються члени сім'ї (сараї, комори, льох, пташник і т. д.).

В цей день в церкві замовляють молебень Ігнатію Богоносцю і моляться про збереження будинку. Тим, хто живе в приватних житлових будинках на землі, треба взяти ікону і обійти з нею навколо будинку хресним ходом. Це роблять для захисту житла від усяких напастей у новому році (пожеж, потопів, неврожаїв і нечистої сили). У давнину слов'яни так обходили не тільки свої будинки, але й усе село.

Ставтеся до свого дому шанобливо, дотримуйтесь елементарних правил і прикмет, щоб в сім'ї завжди були благополуччя і достаток:

  • Не свистіть у домі, інакше в ньому стане порожньо.
  • У спальнях ні в якому разі не вішайте дзеркала біля узголів'я ліжок.
  • Ніколи не вмочуйте хліб в сільничку. Треба брати пальцями щіпку солі і посипати хлібний кусень. У тих, хто не дотримується цього марновірства, в хаті хліб перестане водитися.
  • В новий дім першою повинна увійти кішка для залучення щастя, здоров'я, сімейного і матеріального благополуччя, а останньою - собака.
  • Не тримайте в будинку одночасно більше одного віника, інакше можна вимести з неї все добро.
  • Ніколи нічого не викидайте у вікно і не виносьте сміття після заходу сонця.

Народні прикмети 2 січня

За днем Ігнатія судили про те, якого чекати серпня в майбутньому році. Якщо сьогодні ясно і морозно, то літній місяць буде сонячним і спекотним.

Завірюха і сльота 2 січня кажуть про дощові і холодні серпневі дні.

Якщо в ніч на 2 січня на небі багато зірок, значить, у новому році буде щедрий урожай на все.

Календар свят

Січень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
Новий рік
2345
6
Хрещення Господнє (Богоявлення)
Святвечір
7
Різдво Христове (старий стиль)
89101112
1314
Новий рік (старий стиль)
1516171819
Хрещення Господнє (Богоявлення) [старий стиль]
20
День Автономної Республіки Крим
2122
День Соборності тa Свободи України
232425
День студента (Тетянин день)
26
Всесвітній день митниці
День працівника контрольно-ревізійної служби України
27
Міжнародний день пам'яті жертв Холокоста
2829
День пам'яті героїв Крут
День працівника пожежної охорони
3031
Міжнародний день ювеліра
  

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!