У зв’язку з численними скаргами на недотримання прав пільговиків, зокрема на території Засульської ОТГ, було організовано засідання круглого столу щодо пільгового перевезення громадян, на яку був запрошений уповноважений представник від облдержадміністрації, начальник відділу транспорту та організації пасажирських перевезень управління інфраструктури ОДА Сергій Гайдар.
Участь у обговоренні взяли голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, голови фракцій та постійних комісій районної ради, сільські голови, перевізники, учасники АТО, представники громадських організацій, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, ЗМІ.
Зініціював зустріч депутат районної ради, голова комісії з питань дотримання законності та правопорядку, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики,зв’язків з громадськістю, антикорупційної політики Григорій Мочоний. Він виступив з листом від жителів населених пунктів району, які обурені ситуацією, що склалася з перевезеннями. Окремі населені пункти опинилися у своєрідному транспортному вакуумі, люди не можуть добратися до районного центру, автобуси ходять кілька разів на тиждень, а то й взагалі не ходять. Про пільги вже не йдеться. Тому Григорій Мочоний зосередив увагу представників Засульської сільської ради на необхідності негайно вирішити питання і виділити кошти для перевізників.
Заступник начальника управління агропромислового розвитку, економіки, транспорту, торгівлі та залучення інвестицій Любов Логвин доповіла про стан пільгового перевезення у Лубенському районі. У минулому році на проїзд пільгових категорій громадян було виділено 491 тис. грн. сільськими радами і жодних нарікань по маршрутах, які обслуговуються по сільських радах, що не увійшли у Засульську ОТГ, не було. Переважна більшість скарг надходила від громадян Засульської сільської ради, адже там не виділяли коштів на пільгове перевезення. Зокрема, багато нарікань надійшло від учасників АТО, інвалідів, чорнобильців та пенсіонерів Михнівського, Литвяківського, Шершнівського старостату. Гостро постало питання також по тих маршрутах,від яких відмовилися перевізники у зв’язку зі збитковістю.
Начальник відділу транспорту та організації пасажирських перевезень управління інфраструктури облдержадміністрації Сергій Гайдар розповів про процедуру укладання договорів, в тому числі практику в області, на пільгове перевезення, навів приклади позитивного досвіду Шишацького та Чутівського районів, де були створені комунальні підприємства, які фінансують громади. Разом з тим він зауважив, що ситуація з пасажирськими перевезеннями на Лубенщині непогана, адже в районі збереглася одна з найрозгалудженіших маршрутних систем у області, і вона підтримується.
Керуючий справами Засульської об’єднаної громади Сергій Бойко заявив, що повністю забезпечити громадян пільгових категорій сільська рада не в змозі, але ми працюємо в цьому напрямку і вже є перші результати. В бюджеті Засульської громади на 2018 рік передбачено кошти на пільгове перевезення. Але вони можуть перерахувати їх тільки відповідно до порядку, затвердженого сесією сільської ради, який є додатком до договору.
Позицію перевізників озвучив Сергій Боцман. «Щоб щоденно були маршрути, необхідно компенсувати збитки, - сказав він, - По 14 сільських радах нарікань немає, тим чи іншим чином, але ми домовляємось і працюємо, люди отримують послуги. Напрацьована система, якою успішно користуємося: людям роздаються талони, якими вони можуть скористатися для проїзду. За тими умовами договору, який пропонує Засульська громада, я не можу працювати». Перевізники надали Засульській сільській раді протоколи розбіжностей по договору, умови якого задовольняли б усіх. Затвердити їх має сесія сільської ради. Чому це до цього часу не відбулося – питання.
Голова Асоціації сільських голів Лубенського району Микола Романюта наголосив на тому, що на об’єднану громаду не має ніякого впливу ні райдержадміністрація, ні сільські ради. Однак зібрання рекомендувало райдержадміністрації звернутися до депутатів громади щодо пришвидшення вирішення питань часткового погашення пільгового перевезення громадян.
До обговорення активно долучилися депутати районної ради, зокрема, Олександр Гриценко, який висловив своє бачення вирішення проблеми: «Краще було б передати повноваження по заключенню договорів на місця, щоб тут ми мали змогу вирішувати всі питання, нам було б легше порозумітися і по кожному маршруту домовитися. Питання пільгового перевезення лежить у площині вольових рішень сільських рад».
«Дякуючи приватним підприємцям, у Лубенському районі збереглася розгалужена мережа приміських маршрутів, чого немає у інших районах, тож ми повинні зробити все, щоб її зберегти», - сказала очільниця району Тетяна Качаненко, та закликала усіх присутніх до порозуміння та взаємоповаги, зокрема до учасників АТО, які постійно їздять транспортом та мають надане державою право на безкоштовний проїзд. Також вона подякувала представнику облдержадміністрації та висловила позицію громадськості щодо передачі повноважень з питань укладення договорів з області на місця. Звертаючись до громадськості, спонукала її представників відстоювати свої права, звертатись до сільських голів, приходити на сесії сільських рад і висловлювати своє бачення ситуації, активніше брати участь у процесах, що відбуваються у районі.
За матеріалами офіційного сайту
Лубенської РДА