Стан пожеж та дорожньо-транспортних пригод, робота об’єктів інфраструктури в холодну пору, утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання на території району, обслуговування доріг – такі актуальні питання розглядались у вівторок, 27 листопада, на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка.
Пожежна статистика по району не надто втішна. На цьому наголосив начальник 18 ДПРЧ 3 ДПРЗ Головного управління ДСНС України в Полтавській області Роман Сахно. В осінньо-зимовий період можна спостерігати сезонне збільшення їх кількості, оскільки випадки з пожежами частішають, а заодно й зростає кількість жертв. В порівнянні з періодом минулого року вогнеборцям довелося здійснити на 3 виїзди більше, загиблих же в цьому році троє. Стан утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання на території району не можна назвати відмінним. Зокрема, мова йшла про вуличні пожежні гідранти, водонапірні башти і просто про водойми, ресурсом яких можна скористатися в разі потреби. Відтак, сільським головам рекомендовано створити належні умови для пожежогасіння, а пожежно-рятувальній частині – привести у відповідність облікову документацію та провести попередній огляд наявних джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.
З надзвичайними ситуаціями картина не краща. Мова йде про резервні фонди. До червня 2019 року кожна сільська рада повинна мати не менше 50% наповнення матеріального резерву. Начальник відділу з питань оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту РДА Микола Чудак в буквальному сенсі закликав органи місцевого самоврядування «закочувати рукава і ліквідовувати надзвичайні ситуації самотужки». Все тому, що з області кошти надійдуть лише в разі повного використання місцевих резервів.
На «спасінні потопаючих» акцентував увагу присутніх Сергій Сіряченко. Саме так влучно він окреслив обслуговування доріг Лубенського району. Ні для кого не секрет, що вже цього року усі дороги області, у тому числі 534 км доріг Лубенського району, передані на утримання до ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області», де генеральним підрядником виступає ТОВ БК «Старт-інвест». На вказаний кілометраж доріг Лубенського району припадає лише дві одиниці техніки, тому висновки очевидні. Засульська сільська рада в цій ситуації запропонувала свої послуги по розчищенню доріг, оскільки КП «Сяйво» має в наявності необхідну техніку. Перший заступник голови РДА, звертаючись до сільських голів, рекомендував придбати певну кількість піщано-сольової суміші, а також вчасно інформувати відповідні служби про стаціонарні пункти обігріву, які є на території сільських рад.
Що ж до перевезень, то тут, не зважаючи на скарги чи побажання населення, приватні перевізники самі вирішують, як обслуговувати маршрути. Ситуація ускладнюється ще й тим, що міст перебуває на ремонті, а громадський транспорт не завжди пристосований до погодних умов. І хоча календарна зима ще тільки розпочинається, проте дехто з мешканців району вже встиг пройтися пішки на військове містечко в період ожеледиці.
В числі іншого Микола Чудак інформував, що у зв’язку з напруженою ситуацією в країні та введеним воєнним станом у 10 областях, на Полтавщині пройдуть відповідні штабні тренування. І хоча Полтавська область не потрапила до «воєнної» десятки, проте, за словами доповідача, режим підвищеної готовності ніхто не відміняв.
Юлія АНТОНЕЦЬ.