2 квітня 2023 року Гребінчина земля мала радість приймати у себе туристичну компанію затятих ентузіастів-подорожувальників "КолоКрай" із Києва.
Їх радо зустрічали у Гребінчиній світлиці.
Людмила Безвиненко повідала багато цікавих фактів про життєвий і творчий шлях Євгена Гребінки та про видатних особистостей нашого краю, а також відповіла на численні питання, які цікавили гостей.
Гості прослухали запис відомого романсу «Очі чорнії» у виконанні Максима Хрещика, на слова Євгена Гребінки, який було перекладено українською мовою.
Анатолій Чернишенко розповів про брата Євгена Павловича, видатного академіка архітектури, автора 89 споруд у Санкт-Петербурзі, Миколу Павловича Гребінку.
Надія Фальківська поділилася своїми дослідженнями портретів Євгена Гребінки, написаними в різні періоди його життя.
Гості захоплено та з величезною цікавістю оглянули наш Будинок культури, який також є пам’яткою архітектури.
Одразу після зустрічі у Гребінківському міському краєзнавчому музеї, Туристична компанія "Колокрай" відправилася на відвідини безпосередньо місця народження і поховання Євгена Гребінки, його
родинного склепу – на хутір Убєжище, нині с. Мар‘янівка.
Екскурсовод Альона Данильченко провела гостей мальовничими краєвидами села, розповіла та показала місце, де був розташований будинок родини Гребінок, а також, гості мали змогу оглянути ботанічну пам‘ятку природи – Гребінчин каштан, під яким бував і творив свої вірші Тарас Шевченко, приїжджаючи в гості до родини Євгена Павловича.
Гості із захопленням торкалися каштану і загадували бажання.
Екскурсію відвідала і староста села Тетяна Ігнатович, яка поділилася своїми спогадами про період свого навчання у місцевій школі і враженнями від місцевих живописних краєвидів.
Завершилася екскурсія спільним фото біля місця поховання Євгена Гребінки та його родини.
Гребінчина світлиця