Сусідство між рослинами важлива запорука врожа. Окремі з них не терплять один одного і пригнічують ріст. Тому садівники звертають увагу, що існують рослини, які не можуть співіснувати одне з одним.
Цибуля уповільнює зростання гороху. Також, для нього несприятливе сусідство й з часником. Горох добре росте з морквою, огірками, ріпою, петрушкою та кольрабі.
Картопля та томати.
Картопля з томатами належать до сімейства пасльонових, тому хворіють однаковими хворобами та вражаються однаковими шкідниками.
Бобові культури та перець болгарський.
Ці культури часто хворіють на грибкове захворювання й антракноз, внаслідок чого вони покриваються чорними плямами та їх плоди починають гнисти. Такою хворобою ще боліють огірки, дині, кабачки, ягідні кущі та полуниця. Їх також не рекомендується висаджувати поруч з перцем та бобовими.
Морква та кріп.
Кріп уповільнює ріст моркви. Вчені не можуть пояснити причини цього, але досвід це підтверджує. А шпинат, цибуля та горох, навпаки добре впливають на розвиток коренеплоду.
Капуста та виноград.
Капустяні грядки не потрібно робити близько до винограду, бо вони негативно впливають на смак ягід. Найкращі сусіди для винограду базилік, герань та орегано, які своїм ароматом спроможні відлякувати шкідників. Також, поблизу можна висаджувати квасолю, ожину, горох та конюшину. Найкращі сусіди для капусти: кріп, ромашка, м’ята, розмарин, чебрець та шавлія.
Латук та броколі.
Речовина, яку виділяє броколі у процесі життєдіяльності негативно впливає на насіння латуку, якщо його посіяти на місці капусти. Для гарного сходження салату, висаджуйте його поруч з полуницею, редискою, цибулею, огірками та буряком.
Листкова гірчиця та буряк.
Поганими сусідами для гірчиці є буряк, квасоля та соняшник. Краще висаджуйте поруч з броколі, кольоровою капустою, спаржею, цибулею та латуком.