прощалися з зимою, проводжали Масляну і символічно спалювали її опудало, закликаючи весну. У цей день заведено просити у знайомих і рідних прощення за образи, що накопичилися за рік.
У Прощену неділю потрібно відпустити всі образи, попросити вибачення у близьких, рідних, друзів, колег, сусідів, знайомих, спробуйте налагодити зіпсовані з будь-чиєї вини стосунки і залагодити конфлікти. Якщо є потреба, то в Прощену неділю можна висповідатися.
Увечері влаштовували прощення між рідними: родичі збиралися і йшли в гості до найстаршого в родині. Там один одному кланялися, обнімалися і просили вибачення за всі гріхи. Вдома просили прощення одне в одного перед сном: спочатку один перед одним кланялися дорослі, потім у них просили прощення діти, а потім приходили слуги і працівники. Також існує звичай відвідувати могили померлих родичів, щоби і в них просити вибачення.
На прощену неділю заведено їсти вареники. За народною приказкою, на прощену неділю «і бусурмени вареники їдять!». У Прощену неділю всю приготовану на свято їжу намагалися доїсти або роздати бідним.