67-річна мешканка одного із сіл Оржицької громади Лубенського району за митне оформлення транзитної посилки в Міжнародному аеропорту Німеччини планувала перерахувати 2700 євро.
Жінка чекала на відправлення від “нареченого”, з яким познайомилися в Інтернеті, і відмовлялася вірити односельцям, що її віртуальний знайомець – шахрай.
Переконати пенсіонерку, що посилки не існує, а приватне листування – спосіб завоювати її довіру, вдалося лише поліцейському офіцерові громади Тарасу Вороні.
Офіцер Оржицької тергромади розповів, що під час патрулювання території від місцевих жителів почув, що пенсіонерка позичає у людей гроші й навіть хоче взяти позику в банківській установі в європейській валюті. Вирішив особисто поцікавитися у жінки, що за проблема змусила її збирати велику суму.
Поліцейському літня мешканка розповіла, що потрібні 2 700 євро для оплати митного оформлення посилки, яку відправив наречений з Європи. Вони познайомилися в одній із соціальних мереж. “Європеєць” справив враження порядного і заможного чоловіка із серйозними намірами, пообіцявши жінці спільне щасливе життя в Україні.
“Наречений” вислав на її ім’я посилку з грошима. Але в процесі виникли проблеми … Пенсіонерка отримала електронного листа ніби від “Міжнародної служби підтримки клієнтів”, що терміново потрібно внести платіж за наданими реквізитами, інакше неможливо продовжити доставку посилки з Німеччини до України, а потім – до відповідного населеного пункту.