4 лютого - Тимофія

4 лютого - Тимофія

4 лютого, в православному календарі — день пам’яті святого апостола Тимофія.

Святий Тимофій був улюбленим учнем і невтомним соратником ап. Павла. У багатьох посланнях апостол Павло дуже вихваляє його. Народився він у Лікосонському місті Лістрі в Малій Азії. Відомості про те, як св. Тимофій став учнем св. ап. Павла, ми знаходимо в книзі Діянь Святих апостолів. Місто Лістру ап. Павло відвідав під час першої проповідницької подорожі. Там він зцілив кульгавого від народження.

За легендою серед тих, хто увірував, була бабуся Тимофія і його мати Євніка. Із слів самого Павла (2 Тим. 1:5) ми довідуємося, що віра благочестивої бабки Лоїди і матері Євніки перейшла і до Тимофія. Окремої розповіді про працю Тимофія в книзі Діянь ми не знаходимо. Його історія подібна до історії проповідницьких праць ап. Павла. Де був ап. Павло, там майже завжди був і Тимофій, допомагаючи йому або виконуючи його доручення. Незадовго після того ап. Павло рукопоклав Тимофія на єпископа міста Ефесу. Потім він двічі писав до Тимофія, наставляючи його і даючи йому вказівки в його новій відповідальній пастирській діяльності. Під час ув'язнення св. Івана Богослова на о. Патмосі справу керівництва всіма церквами Малої Азії здійснював за нього св. Тимофій.

Тимофія було поставлено єпископом під час четвертої проповідницької подорожі ап. Павла в місті Ефесі. Знаходячись у першому заключенні у Римі більше року, ап. Павло душею і серцем прагнув побачити своїх духовних чад у новозаснованих ними общинах. Тому, отримавши волю, він відклав на деякий час свій найперший намір відвідати Іспанію (Рим. XV:24) і направився в Малу Азію, про що є вказівки у другому посланні до Тимофія (IV: 13—20). Тут він у 65 році виявив появу зловмисних гностичних єресей. Апостол Павло рукопоклав його на єпископа Ефеського, незважаючи на його відносну молодість (30—35 років), а сам направився далі в Македонію.

Апостол Павло не міг не бачити, як важко йому відстоювати свою ефеську паству від «хижих вовків», що вдерлися до неї. Тому він написав послання, відправлене із Македонії.

Часом написання цього послання був період між першим і другим ув'язненням, або четверта подорож ап. Павла, між 63 і 64 роками.

Очевидно, Тимофій не був людиною дуже міцного фізичного здоров'я, і Павло зворушливо, дуже по-батьківськи радить своєму прийомному синові «не пити самої тільки води, а пити й трохи вина заради шлунка й численних недугів» (еллінізовані євреї вірили, що розбавлене водою червоне виноградне вино лікує найрізноманітніші хвороби). Павло також дуже емоційно, з піднесенням напучує Тимофія «бути зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті.» Апостол наказує молодому проводиреві Церкви "стерегтися базікання і суперечок (хибного) знання, неправдиво названого так, " але "додержувати заповідь (Христову) чистою і бездоганною аж до з'явлення Господа нашого."

Тимофія вважають одним із навідданіших та найвірніших послідовників християнської віри, тому що він, незважаючи на свій молодий вік, всі доручення свої, як апостола, виконував з особливою ревністю.

Все своє життя проповідував Тимофій християнство. Потім ще 15 років був єпископом у церкві. Став одним із тих, хто спілкувався з апостолом Павлом перед його смертю. Коли помер його улюблений вчитель, повернувся до Ефеса. Там язичники все ще прославляли своїх богів. Тимофій вирішив їх переконати, за що був схоплений та побитий камінням.

4 лютого на честь апостола в народі святкують свято Тимофія Напівзимника.

снігопади означають — восени і влітку буде гарний врожай;
цього дня сонячно — весна прийде рано;
сни проти 4 лютого вважаються віщими;
шибки запітніли, а на вулиці мороз — скоро прийде потепління.

Цього дня православна церква не дозволяє тяжко працювати. Не варто пліткувати, сваритися, ображати. А ось у народі не дозволяється цього дня підмітати в домі, щоб не вимести своє щастя.
Що можна робити сьогодні

Наші предки вірили, що 4 лютого є найхолоднішим днем у році, тому він вважався серединою зими. Віряни обов'язково йшли до церкви або просто молилися вдома, щоб їхня родина отримала благополуччя. Також було заведено зустрічатися всією родиною та пригощатися смаколиками.

Календар свят

Червень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1
Міжнародний день захисту дітей.
2
3456
День журналіста.
789
Міжнародний день друзів.
10111213
Вознесіння Господнє.
14
Всесвітній день донора.
1516
1718
День батька.
192021
День літнього сонцестояння.
2223
Трійця, Зелені свята (православні).
24
Іменини Івана.
25262728
День Конституції України.
29
Іменини Петра і Павла.
30

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!