За фактом шахрайства, під час якого пенсіонерка позбулася 100 тисяч гривень слідчі Миргородського райвідділу поліції за процесуального керівництва Миргородської окружної прокуратури відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 190 (Шахрайство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України.
А відбувалося все так: зловмисники використали просту схему: один із них виконав роль медичного працівника, який підтримував розмову з жертвою через стаціонарний телефон, другий - посильного, який прийшов за грішми. Псевдолікар повідомив про трагічну ДТП і тяжкий стан “пацієнтки” та не відпускав жертву до прибуття “посильного”.
З перших секунд телефонної розмови стривожена мати потрапила до психологічної “пастки” і дала відповіді на запитання незнайомця (зокрема, назвала адресу проживання), ніби потрібні для заповнення медичної документації. Літня жінка повірила “лікарю” і передала заощадження його “повіреному”, який нібито мав передати гроші за належністю.
Вона зрозуміла, що її ошукали, лише згодом, коли зателефонувала дитині, щоб поцікавитися її справами. Донька заперечила факт ДТП та пов’язані з подією негаразди.
Так 74-річна мешканка Миргорода віддала телефонним шахраям понад сто тисяч гривень на лікування доньки, яка ніби-то потрапила в ДТП. Аферисти були надто переконливими – змусили жінку повірити, що ситуація критична і потрібна термінова операція.
У рамках кримінального провадження вживаються оперативно-розшукові та слідчі заходи для встановлення злочинців.
Якщо потрапили до шахрайської “пастки” або стали свідком такої події чи є інформація, яка допоможе затримати зловмисників, телефонуйте за номером 102 або повідомляйте на чат-бот поліції у Телеграм та Messenger Facebook “Поліція Полтавської області”.
ПОЛІЦІЯ ПОЛТАВЩИНИ