Це повідомив на черговій щотижневій нараді начальник управління соціального захисту населення Віктор Щербак.
Так станом на 30 квітня 2018 р. субсидією на житлово-комунальні послуги в місті користувалися 14849 сімей і її середній розмір на опалювальний період склав 1 тисяча 619 грн. 04 коп. щомісячно.
Управлінням проводиться відстеження домогосподарств, які станом на кінець опалювального сезону мали заборгованість по сплаті комунальних послуг. Субсидія не призначається, якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян (340 грн.).
На 1 травня поточного року борги рахувалися по 3269 домогосподарствах. З них 1211 сімей, які мали сукупно заборгованість більше 340 грн. не погасили борги, або не уклали договір реструктуризації заборгованості станом на 1 жовтня 2018 р. втратили право на субсидію. Чи перезимують вони і як?
Станом на 30.09.2018 р. в управлінні отримували субсидію 7063 сім’ї, із яких 1539 призначення проведено за новим зверненням.
Всього в неопалювальний період з різних причин заяви про проведення нарахування (перерахунку) субсидії були подані по 3006 домогосподарствах. Середній розмір субсидії на неопалювальний період склав 124,52 грн,. щомісячно. За неопалювальний період з квітня по вересень 2018 р. було нараховано субсидій на суму 3680,6 тис. грн.
Комісією по призначенню всіх видів державних допомог, пільг розглянуто з урахуванням нових змін 1609 заяв, щодо призначення субсидії в залежності від конкретних умов проживання сім’ї, надано субсидію 775 домогосподарствам.
Спеціалісти управління соціального захисту населення очікують, що з жовтня по листопад 2018 р. звернуться 3,5 тис. сімей за новим зверненням для призначення субсидії на опалювальний період. Як сказав міський голова Олександр Грицаєнко мінус 6 тисяч лубенців, які в наступному опалювальному сезоні не отримають субсидії – це велика цифра, соціальний стан яких навряд чи змінився. Отже, є побоювання, що це потенційні неплатники. А отже, додаткове навантаження у вигляді заборгованості за спожиті послуги ляже на комунальні підприємства міста. Кому від цього буде легше?
Питання риторичне.
Олександр МІЩЕНКО.
Читайте також: ЛУБНИ РОЗПОЧАЛИ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН!
10 БАГАТОКВАРТИРИНИХ БУДИНКІВ В ЛУБНАХ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ДОСІ БЕЗ ТЕПЛА!!!!!!!!!!!!!