Коронавірус

Коронавірус

КОРОНАВІРУС. ЩО ВИ ПОВИННІ ЗНАТИ ПРО COVID-19?

З початку 2020 року світ бореться з пандемією коронавірусу. Той факт, що це новий вірус, є величезною проблемою і тому викликає багато труднощів для лікарів. Хоча розроблені ефективні методи тестування пацієнтів, методи лікування постійно вдосконалюються. Лікарі та вчені з усього світу об'єднують

 зусилля для боротьби з вірусом та хворобою, яку він викликає. В цей час багато зусиль також докладається до розробки ефективної вакцини, яка могла б зменшити частоту захворювань, дозволяючи людям досягти колективного імунітету.

Що таке коронавірус?

Коронавіруси - це група вірусів, які викликають різні типи інфекцій, переважно вражаючи дихальну та травну системи людини. Вони відомі вже багато років. Отримали свою назву завдяки своїй специфічній структурі. На зовнішній стороні вірусу є оболонка, форма якої під мікроскопом виглядає як корона. Поки що світ бореться з коронавірусними інфекціями, спричиненими SARS та MERS.

ЩО ТАКЕ COVID-19?

COVID-19 - це назва інфекційного захворювання, при якому дихальні шляхи інфіковані коронавірусом SARS-CoV-2.

Які симптоми коронавірусу?

Симптоми коронавірусу спочатку можна сплутати із сезонним грипом. Пацієнти, які заразилися, скаржаться на прикру стійку втому. Серед найбільш характерних симптомів, які позначаються як класичні симптоми COVID-19, є висока температура та сухий, постійний кашель . Все частіше також підкреслюється, що хвороба може призвести до втрати смаку та запаху, тому дуже важливо бути пильним і не недооцінювати симптоми.

Коронавіруна інфекція може мати також інші симптоми, у багатьох випадках дуже схожі на грип. Приклади включають біль у м’язах та суглобах, головний біль та біль у горлі. Характерними рисами триваючого процесу захворювання також є ускладнине дихання, задишка та біль у грудях. Що важливо, виникнення проблем з диханням вимагає консультації лікаря. Проблеми з диханням, задишка або стискання в грудях можуть безпосередньо загрожувати здоров’ю та життю пацієнта.

Інші хвороби, які можуть свідчити про коронавірусну інфекцію, включають діарею, кон’юнктивіт, висип на шкірі, а також зміни кольору шкіри пальців рук і ніг, які виглядають як специфічне забарвлення.

Тести на коронавірус 

Тести на коронавірус проводяться безкоштовно, коли пацієнта скеровують на них. Ви також можете зробити тест самостійно, але тоді вам доведеться заплатити за ньогор згідно лабораторного прайс-листа.

Тести на коронавірус доступні в декількох варіантах, тому перед їх проведенням варто проконсультуватися з лікарем або дізнатися про діагностичні можливості тесту, оскільки, наприклад, серологічні тести на основі зразка венозної крові виявляють наявність антитіл в організмі пацієнта. Отже, цей результат може свідчити про минулу інфекцію.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ для підтвердження зараження використовуються генетичні та молекулярні тести RT-PCR. Це поглиблене обстеження, і необхідно взяти зразок - мазок з горла або носоглотки пацієнта. Потім матеріал піддається певній процедурі, в результаті якої можна визначити, чи містить зразок генетичний матеріал вірусу.

Лікування коронавірусу

Лікування коронавірусу - це переважно симптоматичне лікування. На сьогоднішній день не було чітко визначено ліки, які могли б бути ефективним при лікуванні інфікованих COVID-19 пацієнтів.

Терапія заснована головним чином на боротьбі з високою температурою, тому пацієнтам дають жарознижуючі засоби та відповідні препарати від кашлю. В рамках терапії пацієнту рекомендується якомога більше відпочивати, відновлюючи таким чином сили та тіло, а також пити велику кількість рідини.

Якщо захворювання прпотікає важкео і у пацієнта виникають проблеми з диханням, то необхідна киснева терапія. У найважчих випадках може знадобитися підключення пацієнта до апарату штучної вентиляції легень.

Як відбувається зараження коронавірусом?

Через те, що COVID-19 атакує дихальну систему, зараження відбувається переважно крапельним шляхом. Важливо, що для передачі вірусу повинен існувати контакт між зараженою та здоровою особами. Хворому досить кашляти, чхати або навіть розмовляти, перебуваючи в безпосередній близькості, щоб вірус без великих перешкод атакував іншу людину.

Загальнодоступні предмети або елементи обладнання також становлять велику загрозу. Відомо, що краплі вірусу можна розпорошувати в навколишнє середовище при розмові, чханні або кашлі, вони осідають на всіх поверхнях. Вже відомо, що вірус може вижити в таких умовах. Тоді дотик до предметів або поверхонь фрагментів вірусу може заразити інших людей. Це трапляється, коли після контакту з поверхнею, де був коронавірус, людина торкається носа, рота або очей, які є особливо чутливими та делікатними зонами, які можуть стати порівняно легким бар’єром для подолання для вірусу.

Чи зберігається коронавірус на поверхнях?

Досі проведені спостереження підтверджують, що коронавірус може зберігатися на поверхні різних об'єктів. Скільки часу вірус залишається на поверхні, залежить від матеріалу, з якого вона виготовлений.

Доведено, що у випадку із пластиком та нержавіючою сталлю цей час є найдовшим і становить 72 години. Набагато менше вірус може залишатися на картоні - до 24 годин, а на міді - лише близько 4 годин. Фахівці підкреслюють, що коронавірус із вибраних поверхонь можна легко усунути. Досить використовувати звичайні дезінфікуючі засоби.

Через скільки днів проявляються видимі симптоми коронавірусу?

Слід підкреслити, що коронавірусна інфекція у деяких людей може протікати безсимптомно. Початок симптомів, характерних для COVID-19, зазвичай спостерігався приблизно через 5-6 днів після того, як людина зазнала зараження. Однак бували ситуації, коли цей період був коротшим чи довшим. Експерти наголошують, що симптоми захворювання можуть проявитися через добу після контакту з коронавірусом або навіть через 14 днів.

Як захиститися і чому це важливо?

У боротьбі з коронавірусом фахівці наголошують, щоб уникнути зараження, слід подбати про належну гігієну. Дезінфекція рук є абсолютно необхідною. Слід підкреслити, що для цього ідеально підійде мило і вода, і якщо немає можливості помити руки, можна придбати спеціальні рідини та гелі, приготовані на спиртовій основі.

Вірус передається крапельно, тому не менш важливо захищати дихальні шляхи. Тому зараз рекомендується носити маску, закриваючи рот і ніс. Це важливо, оскільки тих, хто хворий і не має симптомів або має легкий перебіг (і тому його можуть прийняти за звичайну застуду або грип), маска захищає від поширення вірусу та зараження інших людей.

В даний час також особливо важливо підтримувати відповідну соціальну дистанцію. За даними ВООЗ, краплі видихуваного повітря , що містять вірус, відносно важкі, і тому не поширюються на великі відстані. Частинки видихуваного повітря з вірусом падають на землю досить швидко, тому важливо дотримуватися правильної відстані. Така процедура може ефективно обмежити поширення вірусу.

Що робити, якщо я тестуюся позитивно?

Тест, який використовується для діагностики коронавірусу, - це генетичний тест RT-PCR. Він дозволяє виявити, чи містить зібраний зразок ДНК коронавірусу. Це точний метод діагностики, визнаний надійним джерелом у всьому світі.

Отримання позитивного результату тесту має призвести до негайної ізоляції, щоб не поширити інфекцію та не заразити інших людей. Детальна процедура залежить від індивідуального стану пацієнта. Якщо симптоми досить слабкі, пацієнт, проконсультувавшись з лікарем та після повідомення в державний лабораторний центр, може залишатися вдома, дотримуючись медичних рекомендацій. Симптоматичне лікування та необхідність контролю за станом здоров’я є найпоширенішими методами лікування. У разі значного погіршення стану пацієнт може викликати швидку допомогу. У разі важкого перебігу або раптового погіршення стану здоров’я може знадобитися переведення пацієнта в інфекційну лікарню.

                     Лубенське районне управління Держпродспоживслужби.

Календар свят

Лютий, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
Стрітення Господнє.
День бабака.
3
Іменини Симеона.
4
Всесвітній день боротьби проти раку.
567891011
121314
День закоханих.
15161718
19
День державного герба України.
20
День Героїв Небесної сотні.
День соціальної справедливості.
21
Міжнародний день рідної мови.
22232425
Іменини Тараса.
262728
День працівників патрульно-постової служби в Україні.
29   

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!