За церковним календарем 25 вересня віряни відзначають Віддання Різдва Пресвятої Богородиці. У цей день згадується історія шляху Діви Марії, коли її батьки привели до Єрусалимського храму.
Там на сходах трирічну дівчинку зустрів батько Іоанна Предтечі та відвів її високими сходами до найбільш священного місця в храмі. У церквах прийнято проводити богослужіння, завдяки яким люди можуть переосмислити своє життя.
25 вересня 2022 року церква також вшановує пам’ять священномученика Автонома.
Проповідник навернув до християнства стільки язичників, що утворилася велика громада, для якої він побудував і освятив храм. Імператор Діоклетіан, що заохочував гоніння на християн, наказав схопити Автонома, але святитель зумів сховатися. Надалі він продовжував проповідувати. Одного разу його новонавернені зруйнували ідольське капище, а язичники, побажавши помститися християнам, напали на храм і вбили святого Автонома, поплямивши вівтар церкви його мученицькою кров'ю. Диякониса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і поховала його. Під час царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя була споруджена церква.
Що не можна робити
Не можна ходити в ліс, інакше можна зустріти розлючених змій.
Не можна прибирати, шити та прати білизну.
Не можна вбивати змій, жаб, ящірок, інакше важко захворієш.
Не можна рубати горобину і ламати її гілки.
Не можна влаштовувати гамірні розважальні заходи.
народні прикмети
Дощовий день обіцяє затяжну зиму.
Якщо на деревах вже жовте листя, то осінь буде ранньою.
Грім гримить — до теплої осені.
Якщо вдалося зустріти змію і погодувати її м'ясом, чекайте благополуччя в сім'ї.
Не радили ходити до лісу, адже в цей день виповзають дуже багато змій. А якщо побачили змію, то вбивати її в жодному разі не можна – накличете на себе нещастя. За вбиту змію помститься чудовисько – Василіск.
Цього дня не можна перебувати в неприбраному будинку.
Щодо погоди: багато жовтого листя на деревах – до довгої осені; дощ – до затяжної зими; багато жолудів – до теплої зими й родючого літа. Бур’ян високим виріс – взимку багато снігу буде. Кріт вхід в нору з північного боку вирив – до теплої зими, з південного – до холодної, з західного – до сирої і сніжної, зі сходу – до сухої.