Більшість дітей, які відвідують "Спільний простір" в Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика, - діти внутрішньо переміщених осіб. Протягом перших місяців роботи з ними ми були свідками різних реакцій: від дискомфорту до живого інтересу, відчувалася напруга через різні бар’єри.
Але, поступово діти почали розслаблятися, вільніше проявляти свою сутність, стали більш розкуті та зник страх. У них є можливість спілкуватися і взаємодіяти зі своїми однолітками з Лубен.
30 червня відбувся черговий захід для старшої і молодшої групи на тему «Закон нашого життя - оберіг нашої державності». Як і на попередніх заняттях бібліотечні працівники старалися поєднувати «красиве і корисне» - логічні ігри, вікторини, майстер-краси та різноманітні рухливі активності. Молодші діти з цікавістю створювали ілюстративне сонце «Мої права» з промінчиками : «Право на ім’я», «Право на сім’ю», «Право на медичну допомогу», «Право на відпочинок», «Право на освіту», «Право на громадянство». Все це поєднувалося з логічними та активними іграми: «Ім’я і моя сім’я», «Відгадай професію», «Підбери писану букву до друкованої» тощо. Із захопленням грали на уважність «Подивись і зроби», «Земля і вода». На останньому промінчику відбулася вікторина «Моя Батьківщина». Обговорили завдання «Обери правову ситуацію» та створили під час майстер-класу чудову карту України «Україна вишивана». Більшість учасників декламували вірші про Конституцію та її статті, за що отримали солодкі призи.
Підлітки працювали в старшій групі з психологом проєкту Юлією Подою. Для них відбувся майстер – клас «Ниткографія», де кожний виготував свою унікальну картину. Далі – настільні ігри. Як не дивно, але у вік тотальної комп’ютеризації все більшої популярності набувають ігри настільні. Чому так? Мабуть, тому, що настільні ігри самі по собі унікальні, кожна гра має свій незрівнянний ні з чим темперамент, вони захоплюють і не відпускають, в них завжди весело грати. І головне – вони об'єднують людей, сприяють спілкуванню та інтелектуальному розвитку.
Плануємо наступні активності і запрошуємо підлітків 13 -15 років до участі. Захід проведено завдяки проєкту «Маяки критичного мислення», що реалізується за підтримки Європейського Союзу.
ІНФОРМАЦІЯ І ФОТО З САЙТУ Публічної бібліотеки ім..В.Малика