Незважаючи на погодні примхи, святкування Дня міста все ж продовжилося і в неділю, 23 вересня, та мало значний успіх. Рух транспорту був обмежений від Ярмаркової площі і аж до самого Володимирського майдану, оскільки на цій ділянці традиційно вирував недільний ярмарок.
Торгівельну першість, як завжди тримали місцеві товаровиробники. До уваги лубенців та гостей міста працювали ТОВ «Лубним’ясо», ТМ «Гармонія», ТМ «Наша пекарня», ПП «Лубенський хлібозавод», ТОВ «Валтекс-маркетинг Плюс», ПрАТ «Спецлісмаш», компанія «Лубнобрук», ЛВЗ «Мотор Січ» та ін. Сільгосптоваровиробники Лубенського району теж взяли участь у ярмаркуванні. Так, свою продукцію представили СФГ «Діброва», СФГ «Роксолана», СФГ «Род», ТОВ «Удай-Агро», Дослідна станція лікарських рослин, ПП Денисенко та ПП Дикун, ДП «Лубенське лісове господарство». Побували на ярмарку і керівники міста та району – Олександр Грицаєнко та Тетяна Качаненко.
Та чи не найбільший успіх, і, можливо, прибуток, мали цього дня точки, де продавали гарячі напої: кава і чай розходилися миттєво, а черги не зменшувалися, а навпаки – тільки збільшувалися. На запитання «чи є глінтвейн?» майже скрізь відповідали одне й те ж – «вже випили!». В принципі, зігрітися можна було й іншим чином. Для цього був представлений широкий вибір теплого одягу, взуття й пухових платків. Придбати останні гучно закликав перехожих не місцевий «Алі-баба». Продавчиня з Франківщини реклами своєї продукції не потребувала, оскільки й так лубенці цікавилися товарами. Сама ж жінка сказала, що взагалі тут начебто «проїздом». Чималим попитом користувалися торгівельні точки з овочами, а також різноманітними саджанцями квітів.
І навіть якщо з усього багатства товарів далеко не все куплялося, то хоча було б представлено до перегляду, щоб всі мали змогу подивитися на той чи інший виріб, запитати про технологію створення, або принцип роботи, або ж просто сфотографуватися.
Така можливість була у всіх, хто відвідав виставку квіткових композицій та панно, яка вже давно перетворилася на справжній «батл». Тут не було переможців і переможених, адже всі школи і садочки намагалися представити себе і наше місто якнайкраще. А тому, доречно, навіть вийшли за рамки символічної квітковості. На деяких локаціях учні запрошували посмакувати ласощами, хоча більшість майданчиків являли собою місце для фотографування. Не дивно, що майже вся алея Центрального парку перетворилася на барвисту, стилізовану фотозону. Тут також можна було поспівати в караоке, скуштувати смачної каші від ЛМГОІ «Ветерани Чорнобиля», перевдягтися в автентичний одяг від Валетини Ляшенко і її команди з ГО «PRєDKI», потанцювати з освітнім проектом «Епоха», визначити індекс маси тіла разом із Лубенським міським центром ПМСД, придбати книги лубенських письменників, погуляти з «фіксіками», взяти участь у майстер-класах та ін. В ці дні в місті гостювали й іноземні делегації, які також пройшлися парком, придбавали на згадку про Лубни товари й сувеніри, робили фото на згадку.
В цей час перед кінотеатром «Київська Русь» теж вирувало життя. Для дітей були представлені батути й гірки, тому атракціони користувалися попитом серед малечі. На імпровізованій сцені перед публікою виступали кращі самодіяльні колективи міста.
«Містечко майстрів» було представлено не надто широко, але й тут можна було придбати книги від КВ «Лубни», спробувати себе в гончарстві, придбати яскраві вироби ручної роботи.
Тривало бурхливе життя і на площі Ярмарковій. Окрім сили-силенної людей, скупчення громадського транспорту, який пасажири брали мало не штурмом, суцільної тисняви й гамору раптом на зупинці з’явилася карета швидкої. «Комусь погано..» - перешіптувалися всі між собою. Потерпілому тут же надали допомогу. Ще один потерпілий – відвідувач «п’яної лавки», натомість просив у довірливих людей 5 грн…на цитрамон. Кожному – своє!
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.