Напередодні Дня машинобудівника та з нагоди 130-річчя ПП «Лубнимаш» на території підприємства відбулися урочистості, які зібрали як пенсіонерів, так і нинішніх працівників заводу, його керівництво. Це найстаріше підприємство Лубенщини. Його історія – це історія життя не одного покоління жителів нашого краю. Адже з його назвою пов’язаний розвиток міста у різні часи, а також розвиток галузі машинобудування.
Ведучі нагадали історію заводу. Засновником підприємства вважається коваль Іцько Шухрін, виходець з с. Губське, який взяв в оренду підвальну частину будинку і в 1888 році відкрив майстерню. В 1890 році майстер прийняв учнем Йосипа Компанійця. Це був перший робітник майбутнього заводу. В 1903 Шухрін купив ділянку землі, на якій і понині знаходиться завод «Лубнимаш». З глибокої історії до сьогодні пролягла довга трудова дорога підприємства довжиною в 130 років.
Сьогодні підприємство – це високоефективне виробництво, де працюють професіонали своєї справи. ПП «Лубнимаш» є постійним учасником державних та міжнародних сільськогосподарських виставок, на яких багаторазово виходив переможцем серед виробників подібної техніки по якості, відповідності сучасним вимогам, про що свідчать відзнаки, дипломи та нагороди. Варто відзначити, що технічне обладнання, яке виробляє ПП «Лубнимаш» широко відоме не лише у різних куточках України, а й у Молдові, Росії, Білорусі, Казахстані, Латвії, Естонії, Киргизії, Вірменії, Азербайджані та на Багамських островах. Активно вивчаються ринки Близького Сходу та Центральної Азії. Стратегічним завданням є освоєння європейського простору та пошук нових партнерів і клієнтів.
Свою 130-ту річницю від дня створення ПП «Лубнимаш» відзначає новими досягненнями – виготовили тисячний силос, а загальний обсяг зберігання збіжжя сягнув 1/9 млн. кубів. Освоєно виробництво 61 найменування продукції, впроваджено у виробництво 13 технологічних процесів. Створено 184 нових робочих місць. Придбано 247 одиниць обладнання, приладів, комп’ютерної та побутової техніки. А ще отримали сертифікат відповідності для Євросоюзу, ставши першими учасниками серед підприємств галузі з таким сертифікатом. Тож планів у підприємства вистачить ще на 130 років.
До вітального слова був запрошений голова наглядової ради підприємства Володимир Кудрик, який подякував колективу за працю, відзначив внесок у загальну справу пенсіонерів, висловив свою гордість за роботу кожного члена колективу. Загалом же, як сказав Володимир Степанович – головна цінність підприємства не станки та обладнання, цехи, головна цінність заводу – це люди. Для них і разом з ними він готовий працювати, вкладати кошти у розвиток підприємства, адже всі разом вони працюють не лише на себе, а й на імідж міста та України.
З вітальними словами звернувся до присутніх міський голова Олександр Грицаєнко. Він вручив Володимиру Кудрику Почесну відзнаку міської ради «За заслуги перед містом Лубни», а також Почесну грамоту Полтавської ОДА. Водночас він долучився до нагородження кращих працівників підприємства. Вручив Почесну грамоту Полтавської ОДА директору ПП «Лубнимаш» Юрію Плескачу та Валентині Алєксєєнко, Павлу Ільїну, Сергію Лекіцькому. Грамотами виконкому міської ради відзначені Іван Тенетко, Максим Іщенко, Василь Павлик, Максим Потапенко, Роман Терещенко. Дирекція підприємства в особі Юрія Плескача, який привітав всіх зі святом, відзначила грамотами заводу Ольгу Крапивник, Наталію Задорожну, Миколу Іващенка, Євгена Рачковського, Вадима Крутька, Артема Литвиненка, Володимира Федченка, Артема Коломійця, Сергія Слишая, Романа Марченка, Володимира Степченка, Володимира Черниша, Олександра Сапу та інших.
Свято продовжилося концертною програмою за участю колективів художньої самодіяльності міського Будинку культури.
Олександр МІЩЕНКО.
Знімки Сергія СТЕПЧЕНКА.