Традиційна художня виставка з нагоди 1030-річчя заснування м.Лубни та 75-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників відкрилася у галереї мистецтв, щоб іще раз нагадати про красу довколишнього світу у різноманітних проявах мистецького бачення наших земляків. На ній представлені роботи понад 30 художників та майстрів живопису. Шанувальники мистецтва з порогу потрапляли у чарівний світ музики і полотен, що у поєднанні перетворювали виставку на непересічну подію.
Захід відкрила науковий співробітник краєзнавчого музею Юлія Новоселецька. Вона представила кожного з учасників виставки, чиї роботи чарують, заворожують, надихають. В їх числі і гостей з Миргорода, Пирятина, Ромодана і навіть Києва.
Міський голова Олександр Грицаєнко вітав присутніх зі святом образотворчого мистецтва. І це недарма. Адже протягом минулого року у Лубнах з’явилися три члени Національної спілки художників України – Аліна Гончарова, Володимир Мірошниченко, Олександр Василенко, на належному рівні була проведена Лубенська художня весна, у якій взяли участь 111 митців з усієї України. Крім того напередодні відкрився оновлений краєзнавчий музей (читайте у попередньому номері газети «Лубенщина»), на реконструкцію якого витрачено понад 2 млн грн. Тож 2018 рік з повним правом можна назвати роком культури у м.Лубни.
Запам’ятався яскравий виступ голови правління Полтавської обласної організації Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Самойленка, який зазначив, що Лубни стають культурним центром області, особливо в час, коли тут проходила Всеукраїнська виставка «Лубенська художня весна». Умови дозволяють це зробити. Традиції, закладені Василем Семенютою живуть. Гість вручив для краєзнавчого музею журнал «Образ», який видається в Києві та закликав популяризувати місцевих митців на Всеукраїнському рівні.
Лаконічною була у своєму виступі член НСХУ, голова ГО художників Лубенщини «Пектораль» Аліна Гончарова. Крім того, відбулася презентація каталогу «Лубенська художня весна-2018», який вручили учасникам весняного художнього дійства.
На завершення Юлія Новоселецька представила майстриню виставки ляльок-мотанок з Києва Олену Сухоцьку.
Олександр МІЩЕНКО.
Знімки автора.