Хвороба Лайма

Хвороба Лайма

Хворо́ба Ла́йма (також відома як - бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) — природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів, яку спричинюють борелії. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Поширена у Північній Америці та Європі, і є другою за швидкістю зростання інфекційною хворобою в США після ВІЛ-інфекції.

Епідемічна ситуація з хвороби Лайма в місті Лубни та Лубенському районі залишається неблагополучною. У районі сформувався стійкий осередок цього захворювання, який має значний епідемічний потенціал і становить небезпеку для здоров’я населення. Якщо з 2001 по 2005 роки реєструвались поодинокі випадки (всього 5), то в 2018 році- 24 випадки, в 2019 році - 17, в 2020 році – 14 випадків.  В поточному році зареєстровано 5 випадків хвороби Лайма.

У поточному році за медичною допомогою у лікувально - профілактичні заклади міста з приводу присмоктування кліщів звернулося 46 осіб. Не дивлячись на зниження захворюваності, ситуація в районі залишається нестійкою, адже за останні роки спостерігається зростання кількості осіб, які зазнають нападів кліщів. 

Переважна більшість хворих зазнають нападів кліщів у паркових та лісопаркових зонах міста, під час відпочинку на берегах водойм, на присадибних ділянках міста, на території сільської місцевості та за межами району.

      Сприйнятливість до хвороби Лайма є високою. Хворіють переважно люди активного віку, частіше представники професійних груп ризику (мисливці, лісники, грибники тощо). Захворюваності на хворобу Лайма притаманна сезонність, яка зумовлена біологією кліщів.  Сезонна активність кліщів  в Україні має два виражених піки - в квітні-травні і серпні-вересні.

       Хвороба Лайма  має  схильність  до  рецидивів  і  хронічного перебігу.

      Переконливою ознакою хвороби Лайма є поява на місці укусу червоної плями. Така пляма ( мігруюча еритема ) з часом збільшується і може сягати 20-30 см в діаметрі. Інкубаційний період захворювання – 3-32 дні.

     Найбільш простим і ефективним засобом профілактики хвороби Лайма є уникнення присмоктування кліщів. З метою попередження інфікування кліщовим бореліозом при відвідуванні лісів, парків та інших місць відпочинку  необхідно застосовувати основні профілактичні засоби : захисний одяг, репеленти, що відлякують кліщів, а після прогулянки уважно оглянути шкірні покриви.  Також необхідно своєчасно проводити оздоровлення територій відпочинку біля водойм, розчищати від сушняку і чагарників, регулярно скошувати траву в паркових, лісопаркових зонах,  на узбіччі доріг, на газонах та біля приватних домоволодінь, застосовувати  масові протикліщові (акарицидні) обробки.   

   Небезпека хвороби Лайма полягає в тому, що вона може викликати важкі ускладнення.

      Пам′ятайте! Ранні стадії хвороби добре піддаються лікуванню, тому якщо Вас вкусив кліщ, не зволікайте – зверніться до лікаря. Вчасне виявлення хвороби допоможе уникнути ускладнень і збереже Ваше здоров′я!

      Завідувач відділення епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Лубенського МВПЛД  ДУ" Полтавський ОЛЦ МОЗ України" Тамара  Давиденко.

       

Календар свят

Травень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
Міжнародний день праці.
Іменини святкує Єремія.
2345
День Львова.
Пасха, Великдень, Воскресіння Христове (православні).
Іменини святкує Ірина.
6789
Літнього Миколая.
101112
День матері.
131415
Міжнародний день сім'ї.
День Європи в Україні.
16
День вишиванки.
171819
Трійця (римо-католики).
2021
Іменини Констанина і Олени.
22232425
День філолога.
26
2728293031  

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!