Наївно вважати, що смородина, яка зростає на одному місці багато років поспіль, зможе самостійно десь знайти собі їжу. Без вашої підтримки ягідник голодуватиме і не знайде у собі сил на формування гідного врожаю.
З настанням весни особливу увагу потрібно приділити азоту — цей макроелемент відповідає за активне зростання пагонів і листя, нормалізує обмінні процеси у тканинах рослин і безпосередньо впливає на якість і розмір урожаю.
Під час квітнення і формування зав'язі у смородини трохи знижується потреба в азоті, але зростає потреба у калії, фосфорі і мікроелементах.
Чорну, червону і білу смородину можете підгодовувати за однією схемою: під час набрякання бруньок і розпускання листя почастуйте кущі коктейлем, приготованим з 10 л води і 2 ст. л. сечовини — витрата 2 відра на кущ.
Альтернативний варіант — влити під ягідник 1,5-2 відра розчину коров'яку (1:10) або пташиного посліду (1:15); перед квітненням запропонуйте розчин повного мінерального препарату, наприклад, нітрофоски (50 г на 10 л води з розрахунку 1 відро на 1 рослину);
під час масового квітнення проведіть позакореневе підживлення мікроелементами — для цієї мети підійде Уніфлор Мікро, Гумат + 7 мікроелементів, МікроМікс і т. п. Домогтися гідної віддачі від смородини нескладно — ця культура дуже добре відповідає на увагу і турботу.
Підтримайте ягідник навесні — він неодмінно віддячить вам щедрим урожаєм великих солодких ягід.
Джерело: ukr.media.