Сьогодні по обіді, біля зупики магазину Тисяча, з даху обвалилася велика брила льоду, яка одним шматком полетіла на голови лубенців, що стояли біля магазинів та банкоматів. Було чутно як додолу падали тріски літер від назви магазину. Нащастя ніхто не постраждав.
Ожеледиця – часте явище сучасних українських зим. Лубенці, будьте обережні!
Правила поведінки під час ожеледиці
– Для зменшення ризику травм в ожеледицю людям похилого віку краще утриматися від виходу на вулицю без особливої потреби. Якщо є можливість, краще залишити вдома і дітей.
– Обирайте взуття, яке має підошву з мікропористої чи іншої м’якої основи без високих підборів.
– Не ходіть близько під дахами будівель, а також під балконами чи виступаючими конструкціями будівель.
– Придбайте або змайструйте на підошви взуття “льодоступи”: прикріпіть на каблук шматок поролону (за розмірами каблука) чи лейкопластиру, наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском, намажте підошву клеєм типу “Момент” та поставте на пісок. Для зручності можна взяти з собою і палицю з гумовим наконечником або з шипом.
– У такі дні не поспішайте. Краще вийдіть з дому раніше. Ходіть злегка розслабивши ноги в колінах, ступаючи на всю підошву.
– Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм.
– Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом.
– Не ходіть краєм проїжджої частини дороги – можна впасти і опинитися на дорозі.
– Під час ожеледиці не перебігайте проїжджу частину дороги. У цей час гальмівний шлях машини значно збільшується, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до значних травмувань, а то і загибелі.
– Стоячи на зупинці, тримайтеся подалі від краю. Коли автобус або тролейбус буде під’їжджати, ви можете ненароком послизнутися і потрапити під колеса.
– При порушенні рівноваги швидко присядьте, бо це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
Якщо ви все ж таки впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.