Всі чудово знають будівлю Лубенського фінансово-економічного коледжу Полтавської державної аграрної академії. Їй неодноразово доводилося змінювати назви і призначення, пережити руйнування і перебудови.
У ХІХ столітті повітове містечко Лубни мало розвинені релігійні інституції. У 1837 році там було започатковане Лубенське духовне училище. У ньому щорічно навчалося до 200 дітей духовенства із чотирьох повітів: Лубенського, Миргородського, Пирятинського і Хорольського.
Найвідомішими його учнями були губернатор Миргорода, громадський та літературний діяч, засновник миргородського курорту Іван Андрійович Зубковський, видатний український літератор Василь Костянтинович Очерет (Василь Барка), а також багато відомих релігійних діячів початку ХХ століття.
До 1846 року училище розміщувалося в найманих приміщеннях. У 1847 році було збудовано інше приміщення духовного училища по вул. Лукімській. Але завдяки збільшенню кількості бажаючих навчатись у середині 70-х років церковним Синодом прийнято рішення про будівництво нового приміщення для духовного училища. Його творцем став М. Ємбулаєв, який наклав на його стіни пізньобароковий макіяж, використовуючи витонченні арки і карнизи. Їхня біло-червона вишуканість збереглася і до сьогодні. Будівництво училища здійснювалось по вул. Дворянській (нинішня Я. Мудрого) і затягнулося аж до 1886 року. Його будівля складається із двох частин: одна триповерхова, інша двоповерхова.
На останньому фото будівля дуже схожа на ту, що знаходиться у Лубнах. Хто знає в якому місті вона розташована і що розміщується в ній?