Про готовність шкіл області до навчання говорили на апаратній нараді в ОДА
Із першого вересня в усіх закладах освіти області почнеться навчання із дотриманням вимог згідно з тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням COVID-19.
У 2020/21 начальному році за парти сяде 135 тисяч учнів. До першого класу піде 13,8 тис. дітей.
Про це на апаратній нараді повідомила директор Департаменту освіти і науки ОДА Віта Ковальська.
Розпочнуть освітній процес у 2020/21 навчальному році – 589 закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності. Передбачається зменшення кількості шкіл на 14. Нині прийняті рішення органів місцевого самоврядування про призупинення діяльності двох шкіл, планується прийняття відповідних рішень до 1 вересня ще щодо 12.
Нині в області діють 69 опорних шкіл із 60 філіями. До початку 2020/21 навчального року планують створити ще 4. До 2022 року в області має функціонувати 83 опорні заклади.
«Із метою організації освітнього процесу в умовах загальнонаціонального карантину в області вжито належних заходів щодо впровадження дистанційного навчання та навчання з використання дистанційних технологій. Створено Центр підтримки дистанційної освіти і цифрової грамотності у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. Вже 98 координаторів дистанційної освіти з районів, міст, об’єднаних територіальних громад області та закладів обласного підпорядкування пройшли навчальні online –тренінги», – розповіла Віта Ковальська.
Директорка поінформувала, що в у 195 освітніх закладах обладнали кабінети природничо-математичних дисциплін сучасними засобами навчання. 99,5% шкіл у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах області підключені до мережі Інтернет. За рахунок коштів обласної Програми «Опікуємось освітою» на 2017-2020 роки передбачено придбання 99 сучасних ноутбуків для вчителів опорних закладів та профільних ліцеїв області. Вже розпочато централізовану закупівлю та оголошено торги.
Урядом влітку цього року затверджено План заходів щодо проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/21 навчальному році та Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року.
«В області роботу почали у січні цього року. Затвердили громадсько-консультативну раду з удосконалення викладання математичних дисциплін в області та внесено зміни до обласної Програми «Опікуємось освітою» на 2017-2020 роки. З обласного бюджету передбачено 3,0 млн грн для придбання STEM-лабораторій», – зазначила віта Ковальська.
Крім того, проводиться робота щодо підготовки освітньої галузі до роботи в осінньо-зимовий період 2020/21 року.
За підтримки керівництва облдержадміністрації реалізується Національна програма «Велике будівництво» у галузі освіти: 5 закладів загальної середньої та 5 закладів дошкільної освіти.
«У 2020 році обсяг освоєних коштів – 72 млн грн (49,7 млн грн – кошти державного та 22,3 млн грн – місцевих бюджетів). Роботи планується завершити до першого вересня»,– сказала Віта Ковальська.
Перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін нагадав, що всі управління освіти та освітні заклади повинні провести тендери на «Prozorro» щодо закупівлі обладнання за державними субвенціями.
Також на нараді обговорили питання професійно-технічної освіти.
Джерело: http://www.adm-pl.gov.ua